Uszczelka pod głowicą?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 22 lip 2015, o 09:52

Witam, kupiłem golfika 3, 1.6 ABU i zauważyłem że w lewym rogu silnika (od strony rozrządu) najprawdopodobniej jest wyciek spod głowicy, ale z tego co czytałem tutaj na forum powinienem mieć twarde węże, masło pod korkiem płynu chłodzącego (bo sie miesza olej z płynem) i auto niby mułowate a u mnie tego właśnie nie ma, płynu mam ciągle tyle samo, i jest czyściutki, a auto nie jest mułowate jedynie co to oleju ubywa z silnika tak na oko z pół litra na 10000KM. Gdy silnik sie nagrzeje ewidentnie widać jak sie zbiera olej w tym rogu, niektórzy pisali że może to lecieć z czujnika oleju, i teraz to już sam nie wiem, ja myślę że spod głowicy ale nie mam właśnie tych wszystkich objawów o których wspominaliście na forum. Jakieś sugestie?
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Uszczelka pod głowicą?

 

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez VolDan » 22 lip 2015, o 10:00

O ile pamietam ten silnik wiele dzieli z 1.3mh z mk2. Na rogu biegnie akurat kanal olejowy i moze delikatnie saczyc sie bez wiekszych konsekwencji(narazie) w moim 1.4 mam chyba podonie spocone miejsce i tez bez ubytkow czy spalania plynu :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez Thorsten » 22 lip 2015, o 13:49

odkręć korek zbiornika układu chłodzącego, dodaj gazu i wypatruj wydostających się pęcherzyków z płynu chłodniczego ( dla ułatwienia można zalać więcej płynu prawie pod korek byś wyraźnie widział taflę cieszy). Jeśli są to uszczelka do wymiany. U mnie jedynie taki objaw wystąpił jak padła uszczelka pod głowicą.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez nervusek » 22 lip 2015, o 19:27

Ja mialem 1.6 ABU kiedys i powiem Ci, ze jak wymienisz uszczelke na nowa, to za pol roku w lawym rogu bedzie sie zbierac olej - taki typ:-) Maslo pod korkiem zrobi Ci sie jak masz silnik niedogrzany, wiec wg mnie to zaden objaw konca uszczelki
Avatar użytkownika
nervusek
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2015, o 09:54
Lokalizacja: Bełchatów
Rocznik: 95
Silnik: AEK
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 23 lip 2015, o 12:28

Thorsten napisał(a):odkręć korek zbiornika układu chłodzącego, dodaj gazu i wypatruj wydostających się pęcherzyków z płynu chłodniczego ( dla ułatwienia można zalać więcej płynu prawie pod korek byś wyraźnie widział taflę cieszy). Jeśli są to uszczelka do wymiany. U mnie jedynie taki objaw wystąpił jak padła uszczelka pod głowicą.

Zrobiłem jak pisałeś i nic nie zauważyłem :/
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 29 lip 2015, o 23:17

No gdzie te mechaniki co zawsze wszystko wiedzą? :D
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez shift00 » 30 lip 2015, o 08:19

Nie musi być to wyciek spod głowicy. Może uszczelka wałka rozrządu czy jak to tam się nazywa Ci puszcza? Miałem to samo w AEXie. Mokro, myślałem że uszczelka do wymiany, głowica do splanowania a tu sie okazało, że żadnych objawów z walniętej uszczelki nie ma. Po zmianie oleju z Castrol Magnatec na Valvoline MaxLife mam sucho :)
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 30 lip 2015, o 21:10

shift00 napisał(a):Nie musi być to wyciek spod głowicy. Może uszczelka wałka rozrządu czy jak to tam się nazywa Ci puszcza? Miałem to samo w AEXie. Mokro, myślałem że uszczelka do wymiany, głowica do splanowania a tu sie okazało, że żadnych objawów z walniętej uszczelki nie ma. Po zmianie oleju z Castrol Magnatec na Valvoline MaxLife mam sucho :)

Ja mam zalanego lotosem mineralnym 15w40, a wyciek nadal nie wiem skąd jest, ale zbiera sie w tym rogu właśnie olej, jak sie dużo nazbiera to nawet kapać potrafi..

shift00 napisał(a):Nie musi być to wyciek spod głowicy. Może uszczelka wałka rozrządu czy jak to tam się nazywa Ci puszcza?

Chodzi ci o pokrywę zaworów? rozbierałem dziś i uszczelka jak nowa, zresztą od góry nic nie cieknie..
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez TROLL » 30 lip 2015, o 21:33

Avatar użytkownika
TROLL
Czytacz
 
Posty: 113
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 17:15
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 1995
Silnik: 1.4 AEX - 2.0 ABF
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 1 sie 2015, o 15:53

TROLL napisał(a):Może ten temat Ci pomoże. silniki-benzynowe-lpg/uszczelka-pod-glowica-t42303.html

Czytałem to przez założeniem własnego tematu, niestety nie mam takich objawów (lub stety)
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez trollu » 3 sie 2015, o 08:31

wrzuć foto. Jeżeli olej cieknie z wycieku wyżej, to widać czy leci spod pokrywy rozrządu czy z czujnika. Uszczelka może być do wymiany a silnik będzie jeździć, u mnie było tak że silnik pocił sie na łączeniu bloku z głowicą, żadnych twardych węży itd. Po rozebraniu okazało się że uszczelka zaczęła puszczać na łączeniu kanału chłodzenia na zewnątrz silnika (gdyby puszczała do środka, do cylindra to wtedy pewnie dawno wywaliłoby płyn od ciśnienia) a w dodatku już niewiele brakowało żeby przepaliło ją między cylindrami.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Re: Uszczelka pod głowicą?

Postprzez damianax260 » 6 sie 2015, o 16:52

trollu napisał(a):wrzuć foto. Jeżeli olej cieknie z wycieku wyżej, to widać czy leci spod pokrywy rozrządu czy z czujnika. Uszczelka może być do wymiany a silnik będzie jeździć, u mnie było tak że silnik pocił sie na łączeniu bloku z głowicą, żadnych twardych węży itd. Po rozebraniu okazało się że uszczelka zaczęła puszczać na łączeniu kanału chłodzenia na zewnątrz silnika (gdyby puszczała do środka, do cylindra to wtedy pewnie dawno wywaliłoby płyn od ciśnienia) a w dodatku już niewiele brakowało żeby przepaliło ją między cylindrami.

Olej wycieka od strony rozrządu, silnik od pokrywy zaworów do łączenia Głowica- blok jest suchy, natomiast od łączenia głowica- blok od strony rozrządu jest dość wilgotny, a olej skrapla sie gdzieś niżej na wężach i potrafi nawet kapać delikatnie czasem, no i ogólnie to mam jeszcze tak że jak auto mocno sie nagrzeje i olej robi sie rzadszy to świeci mi sie kontrolka od ciśnienia oleju, może zalać go innym olejem? mam zalanego Lotosem 15w40 minerałem.
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie
moj-golf/1-6-abu-75km-damianax260-t71480.html
Avatar użytkownika
damianax260
Badacz tematu
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 lis 2014, o 23:13
Lokalizacja: Zielona Góra
Rocznik: 1994
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - - Samsung Galaxy S24 obudowa



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 13 gości