tradycyjnie gaśnie jak jest wilgotno...

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

tradycyjnie gaśnie jak jest wilgotno...

Postprzez Abominus » 12 gru 2013, o 00:19

Witam wszystkich!!
Chciałbym ponownie poruszyć temat mojego Golfa. Seria Rolling Stones, 1.4. Otóż kilkakrotnie pisałem tu o mojej "granatowej strzale" na temat gaśnięcia przy wilgotnych temperaturkach. Moje auto gasło przy zbyt szybkim wjechaniu w kałużę, szarpało podczas jazdy po kilkudniowym postoju na deszczu (lub nie chciało w ogóle odpalić), wyłączało się podczas jazdy w silnym deszczu a ostatnio wracałem z Wawy do Giżycka. Większość drogi odbyłem spokojnie ale jakieś 60 km przed Giżyckiem zaczął padać intensywny śnieg i moje auto zaczęło dusić się, szarpać aż w końcu padło.. Za każdym razem przy takich objawach auto odpala po 15-20 minutach i albo jedzie normalnie albo po paru kilometrach znowu "umiera". Czasem jest tak że może padać deszcz i śnieg i jest wszystko GIT. Mam już tego dość.Wymieniałem już czujnik Halla, świece, akumulator, przewody WN, palec rozdzielacza, kopułkę.. Wymiany miały miejsce w latach 2011 i początek 2013... pomóżcie!!!
Ostatnio edytowano 12 gru 2013, o 10:50 przez Abominus, łącznie edytowano 2 razy
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

tradycyjnie gaśnie jak jest wilgotno...

 

Postprzez Pro100 » 12 gru 2013, o 01:24

A cewkę wymieniałeś?
Avatar użytkownika
Pro100
VIP
 
Posty: 2623
Dołączył(a): 22 cze 2008, o 16:38
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Rocznik: 93
Silnik: R32
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez Abominus » 12 gru 2013, o 10:48

No właśnie tego elementu jeszcze do tej pory nie wymieniałem. Czy to może być wina cewki?
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Opik » 12 gru 2013, o 11:37

Może
zwłaszcza że wszystkie inne powody takiego zachowania już wymieniłes na nowe
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez wojtekjasny » 12 gru 2013, o 14:54

Dziwne, że to się dzieje czasami podobne przypadki spotkalem tylko zawsze było wilgotno i wtedy występowały problemy. Również postawiłbym tutaj na cewke nie jest to droga rzecz a wykluczysz kolejną rzecz. W sklepie którym pracuje koszt takiej cewki to 78zł.
wojtekjasny
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:06
Lokalizacja: Dolnośląskie

Postprzez Abominus » 12 gru 2013, o 19:55

Mieliście chłopacy rację! Dzisiaj w garażu odpaliłem Golfa i spryskiwaczem ziomek popryskał najpierw po kopułce, kabelkach i innych miejscach, autko grało. Gdy tylko psiknął na cewkę od razu Golf zamilkł. Potem wysuszyliśmy wszystko i ponownie psiknęliśmy najpierw na inne "bebechy" niż cewka a potem na nią i znowu od razu auto zgasło. Okazało się, że cewka była pęknięta w kilku miejscach.
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez wojtekjasny » 13 gru 2013, o 09:52

Co do zakupu cewki nie celuj w pośrednie półki co do golfa sprzedaliśmy tego sporo i szczerze wypadło najlepiej firma MaxGear. Zaraz ktoś napisze to badziewie itp do reklamacji bardzo rzadko wracają i nie ma z nimi problemu sprzedałem od kiedy ja pracuje w sklepie ponad 20szt, Więc albo tani zamiennik albo coś typu bosh valeo itp
wojtekjasny
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:06
Lokalizacja: Dolnośląskie

Postprzez Abominus » 14 gru 2013, o 18:01

Zaopatrzyłem się w cewkę firmy Meyle Germany, jeszcze jej nie zamontowałem ale czytałem opinie i tak średnio.... zobaczymy co z tego będzie.
Abominus
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 18:53
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Paweu » 14 gru 2013, o 21:38

wojtekjasny napisał(a):Co do zakupu cewki nie celuj w pośrednie półki co do golfa sprzedaliśmy tego sporo i szczerze wypadło najlepiej firma MaxGear. Zaraz ktoś napisze to badziewie itp do reklamacji bardzo rzadko wracają


Bo to istotnie badziew i rzadko kto będzie takie coś reklamował bo i tak wiadomo że się wyprą. Proste.. Miałem z tym do czynienia i nie polecam. No ale jak sprzedajesz to spoko.. Masz dużo na półkach to trzeba mówić że dobre. :ok: Cała istota handlu.

Abominus napisał(a):Zaopatrzyłem się w cewkę firmy Meyle Germany, jeszcze jej nie zamontowałem ale czytałem opinie i tak średnio.... zobaczymy co z tego będzie.


No meyle też nie błyszczy jakością. Ale jeśli przy pierwszym odpaleniu nie padnie to jakiś czas posłuży.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez wojtekjasny » 16 gru 2013, o 17:37

Paweu_mk3 napisał(a):
wojtekjasny napisał(a):Co do zakupu cewki nie celuj w pośrednie półki co do golfa sprzedaliśmy tego sporo i szczerze wypadło najlepiej firma MaxGear. Zaraz ktoś napisze to badziewie itp do reklamacji bardzo rzadko wracają


Bo to istotnie badziew i rzadko kto będzie takie coś reklamował bo i tak wiadomo że się wyprą. Proste.. Miałem z tym do czynienia i nie polecam. No ale jak sprzedajesz to spoko.. Masz dużo na półkach to trzeba mówić że dobre. :ok: Cała istota handlu.

Abominus napisał(a):Zaopatrzyłem się w cewkę firmy Meyle Germany, jeszcze jej nie zamontowałem ale czytałem opinie i tak średnio.... zobaczymy co z tego będzie.


No meyle też nie błyszczy jakością. Ale jeśli przy pierwszym odpaleniu nie padnie to jakiś czas posłuży.


Około 90% reklamacji na rzeczy elektryczne z MG zostały uznane nie wiem skąd posiadasz takie informacje wątpię, że z własnego doświadczenia. Firme meyla mogę śmiało polecić jeśli chodzi o zawieszenie co do cewki odradzam. Ogólne wykonanie części tej firmy(maxgear) pozostawia wiele do życzenia co nie oznacza, że wszystko wywalamy do śmietnika. Tyle ode mnie w tym temacie.
wojtekjasny
Czytacz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 17:06
Lokalizacja: Dolnośląskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości