Temperatura silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Temperatura silnika

Postprzez doncarlo » 14 paź 2015, o 12:36

Witam. Mam problem poniewaz Golf długo sie rozgrzewa a jak juz zlapie temperature to trzyma ja tylko na postoju bo w czasie jazdy spada ona do 70;/ Drugi problem polega na tym ze nawet jak na postoju ma 90 stopni to z nawiewu leci zimne powietrze;/ Na zimnym silniku chodzi rowno a jak wskazowka przekroczy tylko 70 stopni to na biegu jalowym zaczyna bardzo falowac;/ co to moze byc?
doncarlo
Berbeć
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 mar 2015, o 15:01
Lokalizacja: Włocławek

Temperatura silnika

 

Re: Temperatura silnika

Postprzez Thorsten » 14 paź 2015, o 18:30

doncarlo napisał(a):Witam. Mam problem poniewaz Golf długo sie rozgrzewa a jak juz zlapie temperature to trzyma ja tylko na postoju bo w czasie jazdy spada ona do 70;/ Drugi problem polega na tym ze nawet jak na postoju ma 90 stopni to z nawiewu leci zimne powietrze;/ Na zimnym silniku chodzi rowno a jak wskazowka przekroczy tylko 70 stopni to na biegu jalowym zaczyna bardzo falowac;/ co to moze byc?

Skoro grzeje się wolno i trzyma na postoju tylko sprawdź termostat bo może zablokował się na otwartym stąd auto powoli się grzeje i szybko wychładza. Falowanie może wskazywać na czujnik cieczy. Zimne powietrze może być związane z faktem że auto jest niedogrzane ale skoro ma nawet te 70 stopni to ciepłe powietrze powinno lecieć, może zapowietrzona nagrzewnica? Albo zarosła tak kamieniem że już nie oddaje ciepła?
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 17 gości