Szczelność cylindra

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Szczelność cylindra

Postprzez marcin512256 » 19 kwi 2012, o 21:10

Witam. Chciałem sprawdzić uszczelkę pod głowicą wdmuchując sprężarką powietrze do cylindrów i obserwowałem czy są pęcherzyki powietrza w zbiorniczku. Nic nie zobaczyłem ale zauważyłem że na 3 cylindrach jak wdmuchuje powietrze to ciśnienie parło na tłoki i odpychało wał korbowy a gdy samochód stał na biegu to zaczynał się poruszać, natomiast na 1 cylindrze pod czas wdmuchiwania powietrza wał wcale nie drgnął, ale było czuć że pod czas wdmuchiwania jest ciśnienie. Pod tym cylindrem jest mokro, na kadłubie w miejscu tego cylindra jest wyciek tak jak by na łączeniu z głowicą była nieszczelność. Oczywiście wszystkie cylindry były sprawdzane w położeniu ZZ. Czy do wymiany jest uszczelka pod głowicą?
marcin512256
Czytacz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 lis 2011, o 13:12
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Szczelność cylindra

 

Postprzez prezesik » 19 kwi 2012, o 22:18

Zrób próbę olejową, sprawdź ciśnienie na cylindrach przed zapodaniem oleju na cylindry i po.
Jak na którymś garku będziesz miał mniejszą wartość ciśnienia przed próbą a dużo większą po próbie tzn, ze ten cylinder ma nieszczelności.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez kali » 25 kwi 2012, o 10:06

dwa podstawowe objawy 1. olej czy przybywa iczy robi sie jasny 2.płyn chłodniczy czy robi sie cisnienie lub czy ubywa?
kali
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 2 cze 2008, o 07:36
Lokalizacja: malbork
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości