Szarpie , gaśnie na gorącym silniku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Szarpie , gaśnie na gorącym silniku

Postprzez markos666 » 29 wrz 2013, o 13:28

Witam, zapewne podobny temat był wałkowany ale wybaczcie ,że spytam. Popełniłem ostatnio mega błąd - dałem pojeździć kumplowi moim golfikiem( strasznie go żyłował - na 2 do 50 km, na 3 do 90 itp - a jechaliśmy w 5-ciu. , dodam iż ja zawsze jeździłem spokojnie , nie cisnełem). Otóż kolega przejechał jakieś 50 km, tylko zasiadłem za kółkiem po chwili postoju - samochód zaczął szarpać , mrugać kontrolka oleju itp. Zjechałem , dalem dla golfika ochłonąć i jakoś dojechaliśmy. Od tamtego razu zauważyłem dziwną prawidłowość - na gorącym silniku np podczas stania na światłach silnik zaczyna wariować, i w rezultacie gasnąć, ponowne odpalenie nie sprawia problemu lecz silnik nadal wariuje az ostygnie. Dzis tez zrobilłem pare kursów po mieście wróciłem dałem mu popracować na wolnych obrotach, dochodzi do 95 stopni, załącza wentylator , i po chwili wariuje i gasnie . Co moze by przyczyną??
markos666
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 kwi 2012, o 18:14
Lokalizacja: Pisz

Szarpie , gaśnie na gorącym silniku

 

Postprzez łukasz1983 » 29 wrz 2013, o 13:46

markos666, Zrób reset ecu.
Odłącz aku najlepiej na noc, potem go podłącz odpal auto i niech sobie pochodzi BEZ DOTYKANIA GAZU do włączenia wentylatora.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości