szarpanie silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

szarpanie silnika

Postprzez piotrus23 » 15 lis 2007, o 23:34

mam golfa 3 55kw i nastepujacy problem jak jade równa predkosciom np;120km/h to silnik od czasu do czasu poszarpuje cos jak by paliwa brakowało,co to moze byc
Avatar użytkownika
piotrus23
Members
 
Posty: 577
Dołączył(a): 15 paź 2007, o 20:45
Lokalizacja: malbork

szarpanie silnika

 

Postprzez dominikdom1 » 16 lis 2007, o 00:17

Miałem podobny problem, tylko u mnie szarpało silnikiem jak mu przy 120 km/h wciskałem pedał do końca, powodem takiego szarpania była nie odpowiednia mieszanka paliwowa tzn. dostawał za dużo paliwa i sie dławił. w moim przypadku wystarczyło ustawić wtrysk (mam silnik z mono wtryskiem). w twoim przypadku może być złe paliwo, może mieć wodę (zależy gdzie tankujesz). a wymieniałeś filtr paliwa, może już jest tak zasyfiony że nie puszcza odpowiedniej ilości paliwa (a przy 120 juz troche potrzebuje go więcej). w skrajnych przypadkach moze byc uszkodzona pompa paliwa ale najlepiej jest podjechac do serwisu i podłączyc go pod koma (ok. 120 pln kosztuje) :idea: . tam wykryja bład (przynajkmnie powinni :?: ).
żadna renia nie dogoni Volkswagena

;)
dominikdom1
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 22:10
Lokalizacja: Strzegom

Postprzez tosiu89 » 18 lis 2007, o 21:38

miałem podobny problem ale mi szarpał jak dałem gazu obojętnie n ajakim biegu jechałem jak jechał powli to znmaczy powli się rozpędzałem to normalnie chodził dałem więcej gazu się dósił doszłem do wniosku zę mam wode w baku i nalełem ponad setke denaturaqtu nieiwem czy to dobry pomysł ale zadziałał...
tosiu89
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 18:51
Lokalizacja: tychy

Postprzez grzala99 » 8 gru 2007, o 14:12

denaturat do baku :?: czy to przypadkiem nie zaszkodzi silnikowi tzn czy nie skróci jego zywotnosci?? tez mam w tej chwili taki problem - zastanawiam sie nad zmiana zaplony (elektryki) ale denaturat :?:
filtry powymieniane
benyzna z statoil ;-)
Ocean Blue Golf MKIII!!!
Avatar użytkownika
grzala99
Czytacz
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 paź 2007, o 12:19
Lokalizacja: Alex LDZ

Postprzez dominikdom1 » 8 gru 2007, o 22:13

grzala99 sprawdz sobie kable zap?onowe czy nie maja przebicia albo czy nie sa zasniedzia?e gniazda. to moze byc powodem z szarpaniem jesli wszystko inne jest ok. otworz sobie maske w nocy i popatrz na kable zaplonowe czy nie "swieca" (z rego?y przy swiecach)-oczywiscie przy odpalonym aucie. pozdrawiam :->
żadna renia nie dogoni Volkswagena

;)
dominikdom1
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 wrz 2007, o 22:10
Lokalizacja: Strzegom


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 3 gości