Świszczenie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Świszczenie

Postprzez bonjovi1906 » 23 kwi 2014, o 12:28

Cześć, od kilku tygodni po odpaleniu golfa coś świszczy, jest to dźwięk podobny do świszczenia turbiny (której nie mam), dodatkowo na zimnym silniku gdy włącze nawiew na "4" coś sie robi tak głucho strzela i silnik gaśnie. Taki sam dźwięk miałem ostatnio gdy jechałem i po zmianie biegu było to samo po czym obroty zaczeły falować ąz golf zgasł, potem było znów wszystko ok tylko zostało samo świszczenie...
Wie ktoś co to może być?
bonjovi1906
Czytacz
 
Posty: 32
Dołączył(a): 14 lip 2013, o 13:26
Lokalizacja: Łazy

Świszczenie

 

Postprzez trojeczkaGT » 23 kwi 2014, o 12:37

moze sie silniczek od obrotow zacina i potem gasnie ? musisz posluchac gdzie swiszczy niestety
Aktualnie posiadam golfa III 1.9 TD umierajacego na ruda ospe i to >>> pozostale/chrysler-voyager-jaszczur-t77315.html a miałem tez audi 80 b4, byl tez golf III 1.8 GT i golf III kombi i vento.
Avatar użytkownika
trojeczkaGT
Members
 
Posty: 1745
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 21:36
Lokalizacja: DDZ i DSW
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trollu » 23 kwi 2014, o 14:26

sry ale forumowy wróżbita ma wakacje, ja też mam problem bo w zapasówce mam mało powietrza i nie wiem co się dzieje.

a tak na serio - mamy wysłać delegację z forum żeby stwierdzić skąd świszczy? litości.
otwórz maskę, posłuchaj silnika. Jak będziesz miał konkrety typu "alternator głośno chodzi" to będziemy myśleć. Z Twojej wypowiedzi ciężko cokolwiek stwierdzić, od włączenia wentylacji na maksa silnik nie gaśnie a przynajmniej nie powinien. Ja bym się przyjrzał alternatorowi, może to on tak świszczy bo sie zaciera czy cos
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez prezesik » 23 kwi 2014, o 21:17

Jak zacierają się łożyska ślizgowe w dmuchawie to może być słychać "świerszcza" - typowy problem z polo 86c2f - tam to standard, bo dmuchawa jest w poziomie.
Jeżeli to dmuchawa piszczy to zapodaj tam WD-40 . Jak przestanie piszczeć to masz winowajcę, który jest do wymiany.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości