Świece zapłonowe Golf III GTI

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Świece zapłonowe Golf III GTI

Postprzez ToMeK1234 » 23 wrz 2014, o 21:13

Witam. Jakie świece zalozyc do mojego golfa III 2.0 8v 2E ? Bo w katalogu sa z trzema elektrodami i nie wiem czy zalozyc z trzema czy z jedna. Wydaje mi sie ze z jedna elektroda bedzie mocniejsza iskra niz z trzema lecz moge sie mylic wiec prosze o pomoc :)
ToMeK1234
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 14:27
Lokalizacja: Żabno

Świece zapłonowe Golf III GTI

 

Postprzez microsd » 23 wrz 2014, o 21:45

Kup świece z jedną elektrodą, bo są tańsze. Wieloelektrody na dawają się bardziej do silników z instalacją gazową bo jest większy ubytek materiał,ale działanie tych świec jest takie same.Wykręć stare świece i zobacz jakie masz i takie kup
microsd
Czytacz
 
Posty: 82
Dołączył(a): 21 lis 2013, o 21:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez trollu » 23 wrz 2014, o 23:23

microsd napisał(a):Kup świece z jedną elektrodą, bo są tańsze.

nie kupuj w ogóle, będzie najtaniej.
microsd napisał(a):Wieloelektrody na dawają się bardziej do silników z instalacją gazową bo jest większy ubytek materiał

że niby jak?
microsd napisał(a):Wykręć stare świece i zobacz jakie masz i takie kup

a jak ma wieloelektrodowe a Ty mu radzisz jedno elektrodowe to co ma zrobić, iść się wieszać?

co do pytania - polecam beru, czy z jedną czy z wieloma elektrodami to już Twoja wola. z jedną elektrodą iskra jest bardziej precezynie podawana ale świeca szybciej się zużywa, wieloelektrodowa ma łatwiejsze wyzwalanie iskry i przez większą ilość elektrod bocznych niby dłużej żyje, ja mam wg katalogu i jest ok


i taka rada na przyszłość - nie zakładaj kilku tematów jeden pod drugim, poza tym o sondzie lambda w innym dziale
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez pablomed » 24 wrz 2014, o 12:08

Ja używam NGK BUR6ET 3 elektrodowe, zmieniam co 100 tysięcy, co 30 tysięcy doginam elektrody boczne do centralnej żużywającej się na kształt ostrza. (proszę bez krytyki :) )
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez ToMeK1234 » 25 wrz 2014, o 16:20

ok dzieki wielkie za info a co ilosci tamatow to dopiero ogarniam wszystko bo jestem tutaj nowy :)
ToMeK1234
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 14:27
Lokalizacja: Żabno


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości