SWAP 1.4 ABD na 1.9 TDI

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

SWAP 1.4 ABD na 1.9 TDI

Postprzez Dawko » 5 mar 2014, o 23:14

Witam. Od pewnego czasu podchodzę do tematu swapa z wyżej podanymi silnikami, jaki na jaki chce wymienić to widać. Wie ktoś lub robił ktoś takiego swapa? I tutaj mam kilka pytań.

1. Ile mniej więcej pieniędzy trzeba na takie coś przygotować.
2. Jakie części pójdą do wymiany oprócz silnika (mówie o wszystkich co jest pod maską), skrzyni biegów i baku paliwa?
3. Jaki jest średni czas oczekiwania na wymianę oddając do mechanika ?

Z góry dzięki za pomoc.


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

SWAP 1.4 ABD na 1.9 TDI

 

Postprzez robert19kor » 5 mar 2014, o 23:47

taniej pewnie wyjdzie kupić jakiegoś tdi, bądź rozbitka tdi w tył i poprzekładać. Trzeba pozmieniać hamulce, całą wiązkę, zegary, wydech bo ten z 1.4 będzie zbyt wąski
robert19kor
Badacz tematu
 
Posty: 369
Dołączył(a): 18 sty 2010, o 18:16
Lokalizacja: Koronowo

Postprzez Pozor » 6 mar 2014, o 00:00

szczerze mówiąc jest to nie opłacalne . Nie dość że musisz 3/4 samochodu zmienić to w dodatku robota papierkowa :wstyd: na przeglądzie jak gadałem z diagnostą to mówił że nie lubią takich rzeczy robić w wydziale komunikacji a wiadomo z czym się to wiąże . :hyhy:
Avatar użytkownika
Pozor
Members
 
Posty: 1424
Dołączył(a): 27 paź 2012, o 17:24
Lokalizacja: GST (Kaliska)

Postprzez Paweu » 6 mar 2014, o 00:32

Dawko napisał(a):2. Jakie części pójdą do wymiany oprócz silnika (mówie o wszystkich co jest pod maską), skrzyni biegów i baku paliwa?


tu masz co nieco.. http://www.golf3.pl/topics10/golf-14-ae ... t52738.htm

Dawko napisał(a):3. Jaki jest średni czas oczekiwania na wymianę oddając do mechanika ?


No o to to chyba najlepiej by było zapytać w wybranym zakładzie. Czy podjęliby się takie operacji i ile za to by zawołali.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez k-m-r1 » 6 mar 2014, o 15:44

ile będzie kosztować ? zalerze czy masz czesci czy kupujesz
zalerzy co jest w komplecie a czego brak
zalerzy od mechanika i od tego czy wszystko ruszy

co potrzeba?
od silnika skrzyni wybieraka przez wydech hamulce pompke paliwa przewody elektryczne z wiązkami i skrzynkąbnezpieczników po przewody paliwowe przedni pas z chłodnica IC komp ECU licznik ...


nie opłąca sie :nie tyczy sie tych co wygrali w totka kumulacje'
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez marcino1 » 6 mar 2014, o 23:41

Jesli chcesz zrobic taka wymiane silnika to lepiej kupic cale autko tzn golfa z takim silnikiem uderzony czy skorodowany byle zeby mial dobry silnik itp mozesz juz kupic takiego golfa od 1200zl juz i mysle ze sie oplaca jesli chodzi o koszt robocizny to mysle ze cos ok 1000zl bo jest naprawde duzo pracy Gdybys sam to zrobil to moim zdaniem sie oplaca ale jesli masz to komus oddac to juz sie nie oplaca za bardzo Jeszcze tez zalezy w jakim stanie masz swojego golfa mam tu na mysli stan blacharki bo jesli jest sporo rudego to lepiej sprzedac i dolozyc i kupic innego golfa TDi ;-)
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez gizu69 » 8 mar 2014, o 11:04

Ja teraz coś takiego robię tylko że wkładam TDIka do mk2. Wcześniej było tam 1.3, a więc na pewno będziesz potrzebował instalacji tej od skrzynki bezpieczników do silnika, w dieslu gaz i sprzęgło jest sterowane elektronicznie i hydraulicznie nie wiem jak jest u Ciebie. Hamulce musisz przełożyć ogólnie najlepiej cały zawias przedni no bo diesel jest cięższy. To chyba wszystko w sumie. :-)
Avatar użytkownika
gizu69
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 19:03
Lokalizacja: Radomsko

Postprzez Dawko » 9 mar 2014, o 14:11

Jednak widzę, że nie ma sensu więc ze swapa nici... Chciałem ekonomiczny i mocny silnik bo mój mnie dobija. Może mulem nie jest, ale demonem też nie i do tego 12l/100 to trochę za dużo jak dla mnie.

W ogóle tak jak już jesteśmy w temacie silnika, w moim widziałem, że wężyk pękł ten co tutaj jest biały :
http://tablica.pl/oferta/monowtrysk-gol ... 1QsaB.html

To trochę dalej gdzie jest peszel brązowy, a potem czarny. Wie ktoś jak to wymienić ? I od czego on jest? On idzie potem do filtra powietrza.

PS. Paint :D Konkretnie to ten przewód poszedł, jest przerwany w tym miejscu gdzie jest ta czerwona kropka. Obrazek
Avatar użytkownika
Dawko
Czytacz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 15 mar 2013, o 00:22
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez łukasz1983 » 9 mar 2014, o 15:06

Dawko napisał(a):Wie ktoś jak to wymienić ?
Wyciągasz go za wtryskiem,wymieniasz na nowy i po problemie.
Dawko napisał(a):I od czego on jest? On idzie potem do filtra powietrza.
Jest to podciśnienie do sterowania klapki zimne-ciepłe pod filtrem powietrza.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez k-m-r1 » 9 mar 2014, o 19:52

płaski śrubekretem podważasz i zejdzie lub obracasz i wyciągasz

popytaj w sklepie o weżyki podciśnienia w oplocie lub pokaż kawałem i w dobrym motoryzacyjnym będą mieli jakie 5-10 złmetr
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości