Stuki w silniku

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Stuki w silniku

Postprzez qqlukipp » 27 lut 2014, o 21:23

Witam mam problem z moim golfem 1,6 aea stał całą zimę więc pora go odpalić no i wszystko ładnie zapalił ale po dłuższej jeżdzie zaświecił się olej ! i mrugał zatrzymałem wyłączyłem auto i zapaliłem co się okazało już nie świecił wruciłem do domu i gdy wysiadłem z auta to dalej się zaswiecił, olej nie dawno wymieniałem dla pewności sprawdziłem stan tez jest ok ale na wolnych obrotach dziwnie puka (sztyka) i zaświeca się olej po mimo ze jest ok,
dzwięk wydobywa się jak by z okolic pod gaznikiem z tyłu silnika ale co mnie zdziwiło czasami puka czasami nie.
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Stuki w silniku

 

Postprzez sebastyanov » 27 lut 2014, o 22:36

skoro stal cala zime. to nic dziwnego to ze swieci Ci kontrolka oleju to prawdopodobnie cisnienie cos nie tego. moim zdaniem wywalilo zabezpieczenie na pompie jak olej byl gesty masz tam taki korek albo smok jest zapchany jak czyms i nie podaje oleju. skoro stuka to moze panewka ?? taki gluchy stuk bys slyszal
sebastyanov
Czytacz
 
Posty: 100
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 16:20
Lokalizacja: EKU

Postprzez qqlukipp » 28 lut 2014, o 16:16

Panewka raczej nie to tak bardziej przypomina jak stukanie cieką blaszka o blachę.ale co dziwne korek od wlewu oleju kiedyś był czysty (tylko z oleju), a teraz jest usmolony w jakąś pianie albo maż jasno bezowa.
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez hubert213 » 28 lut 2014, o 17:19

ta piana to woda chyba z tego co wiem , a te stuki to pewnie popychacze :) nie ma tragedii :P
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez qqlukipp » 28 lut 2014, o 18:27

Raczej tak bo na korku była woda. Odpaliłem go chwile dzisiaj i olej się nie zaświecił a stukanie po chwili przestało. Ale na moje oko to już słychać głowice czyli pewnie za nie długo się remont szykuje.
A jak tych popychaczach długo pociągnie ?
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez hubert213 » 1 mar 2014, o 10:26

Ja zmienialem silnik i mi 1 popychacz gra na nowej głowicy ale sie jeździ :P kiedys jak mialem stary silnik to mi pobieral troche oleju ,to jak juz brakowalo to gral więc trzeba było dolać i śmigał , polecam olej Gm naprawde dobry i tani olej :)
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez fuqet1 » 1 mar 2014, o 11:13

qqlukipp napisał(a):ale co dziwne korek od wlewu oleju kiedyś był czysty (tylko z oleju), a teraz jest usmolony w jakąś pianie albo maż jasno bezowa.


no to masz odme kolego do czyszczenia.
nazbierało się syfu i nalezy to usunąć .
Pewnie ci cyka szklanka zaworowa. Też tak miałem 2 lata temu , mało się jeździło no i po pewnym czasie odpaliłem a tu kontrolka świeciła silnik pracował jak diesel ,
Do czyszczenia miska olejowa, smok, no i padły własnie szklanki bo nie dostały wtedy oleju na czas
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez qqlukipp » 7 mar 2014, o 00:20

Przepraszam za moja nie obecność ale nie miałem czasu praca.
Problem z moim golfem jeszcze się nie zakaczył o tuż pojeżdziłem nim trochę i te stuki przestały ale na ciepłym silniku gdy odpalam go rano i silnik jest zimny to słychać wyraznie jak stuka, a to trochę mnie drażni i nie daje mi spokoju, ale zauwarzyłem to ze jak odpale auto to kontrola od oleju gasnie po 2 sek a kiedys gasła zaraz po kreceniu rozrusznika, czyli myslę ze to wina tak jak kolega pisał pompy oleju bo raczej jak by były szkalanki to by tez na ciepłym stukały ?
W sobote zabiore sie za zdjecie miski olejowej i jej wyczyszczenia i oczyszczenia ssaka
I jeszcze jedno jak zmieniałem olej to jest to mozliwe ze weszło mi tylko 2.5 litry ?
I czy po wyczyszczeniu saka przestanie stukac jesli to była wina ze podaje za mało oleju ?
Dodam jeszcze czy to może być wina tego ze akumolator mi padł i zresetowało komputer ?
Golfik jest w bardzo dobrym stanie i szkoda mi go teraz sprzedawać
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez hubert213 » 7 mar 2014, o 10:57

No masz odpowiedź z tym olejem ,do malczana wchodzi 3 a do golfa powinno ci wejsc 4 litry .
Avatar użytkownika
hubert213
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 gru 2013, o 01:27
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez qqlukipp » 8 mar 2014, o 14:25

Ściągłem miske olejową i nic czysta smok tak samo filter niby tez ok
więc chyba pozostaje mi tylko pompa ??
Wiecie jak ja można sprawdzić?
Moze zawór zwrotny ?? ale gdzie on sie znajduje ?
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości