stacyjka - winna rozruchu silnika !!!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

stacyjka - winna rozruchu silnika !!!

Postprzez redies » 28 lis 2013, o 22:14

witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem świeży na tym forum od pewnego czasu jestem posiadaczem golfika 1,6 ABU (chociaż jestem już dość dojrzałym tatusiem zawsze chciałem go mieć no i postanowiłem kupić jako 2 auto w rodzinie). Od jakiegoś czasu zaczął się problem z odpaleniem nie ważne czy zimy czy ciepły, załapywał za 2 razem a nieraz nawet za 10. powymieniałem wszystko co związane z rozruchem auta, kopułka, palec, kable, czujnik temperatury cieczy, czyściłem odmę, założyłem nowy filtr paliwa i powietrza, przeczyściłem krokowca i wtrysk, nawet wymieniłem termostat a on nadal kulal przy odpalaniu. Dzisiaj całkowicie przypadkowo zauważyłem, że moja stacyjka po przekręceniu kluczyka na zapłon i przekręceniu kluczyka przy kręceniu gasną kontrolki na zegarach ale po przekręceniu kluczyka na maksa kontrolki nie przygasały i auto pali za każdym razem. Wynika z tego, że nie przekręcałem kluczyka do odpowiedniej pozycji czy po prostu stacyjka jest już rozregulowana ? nadmieniam, że kiedy auto już chodzi to mogę go zgasić również przekręcając kluczyk w prawo i również w lewo ale odpala za każdym razem teraz.
Mam pytanie w związku z tym, czy stacyjka jest do wymiany czy po prostu tak ma być proszę o opinię. Odpalenie silnika za pierwszym razem miód w gębie :lol: może ktoś miał taki przypadek , a może ja po prostu źle zapalam moją strzałę, nigdy golfem nie jeździłem :oops:
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

stacyjka - winna rozruchu silnika !!!

 

Postprzez robak664 » 28 lis 2013, o 22:32

Miałem ten sam przypadek - POTWIERDZAM !
My car, my passion, my lifestyle.
Avatar użytkownika
robak664
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 17:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez prezesik » 28 lis 2013, o 22:39

Kostka stacyjki do wymiany - miałem to samo.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości