Spalanie, problem, wymieniona sonda oraz czujnik temperatury

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Spalanie, problem, wymieniona sonda oraz czujnik temperatury

Postprzez Ricky » 3 sty 2014, o 18:19

Witam gorąco, przeszukałem dział ale mojego przypadku nie udało mi się znaleźć. Mianowicie szukałem informacji o dużym spalaniu golfika. Przeczytałem kilka tematów i ludzie którzy mieli ten sam problem zmienili Sondę Lambda, czujnik temperatury a bywało że czasem sam termostat. Po prostu oszukiwało z temperaturą i komputer dawał zbyt dużą mieszankę paliwa do silnika na ssaniu. Jeśli chodzi o mnie to sondę lambda też kiedyś wymieniłem, ale nie czułem zbyt dużej różnicy jeśli chodzi o spalanie. Dziś postanowiłem wymienić czujnik temperatury (silnika) wody. Wymiana przebiegła pomyślnie, ale tu nastąpił problem. Mianowicie wskazówka na desce rozdzielczej dochodziła do 80 st. C potem spadła, potem znowu wzrosła tym razem do 90 st. C i znowu spadła. I tak w kółko. Przy starym czujniku wszystko było ok. Płyn który ulał mi się przy wymianie dolałem wystarczająco. Przejechałem z jakieś 20 km myśląc że może samo się to jakoś wyreguluje po wymianie, lecz dalej było to samo. I teraz mam do Was forumowicze pytanie, czy czujnik który zamontowałem jest wadliwy czy być może wina tkwi w czymś innym, np. termostacie? Jeśli chodzi o spalanie to ostatnio jak zalałem za 50 zł to nie zrobiłem nawet 70 km (benzyny weszło 9,5 l ). Styl jazdy mieszany (Miasto-Trasa). Pozdrawiam
Daj dira daj w Golfie muza ostro gra i zapachem gumy kuszę juz dziewczyna jest moja. Daj dira daj Golf 3 full bajera na dziewczyny tak działa jak hiszpańska mucha :D
Ricky
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 18:02
Lokalizacja: Pleszew

Spalanie, problem, wymieniona sonda oraz czujnik temperatury

 

Postprzez pawlacz » 3 sty 2014, o 20:17

a jakie odcinki pokonujesz, powyzej 10km ?
pawlacz
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 12:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Ricky » 3 sty 2014, o 22:11

Tak, zwykle jak wyjazd na miasto to się zrobi do 30 km (wiadomo jak to na zakupach bywa). Dodatkowo jak napisałem, w trasę też bo dojeżdżam na uczelnie
Daj dira daj w Golfie muza ostro gra i zapachem gumy kuszę juz dziewczyna jest moja. Daj dira daj Golf 3 full bajera na dziewczyny tak działa jak hiszpańska mucha :D
Ricky
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 18:02
Lokalizacja: Pleszew

Postprzez redies » 4 sty 2014, o 20:04

czujnik temperatury cieczy powinno się zakładać raczej ori lub bardzo dobry zamiennik o tym samym symbolu te za 20-30 zł przekłamują wskazania i dlatego ten problem z grzaniem silnika do 90 st. ja założyłem używany ale ori i wskazuje 90 st lub blisko tego wskazania ale przy założeniu podróbki miałem ten sam problem a więc szukaj w ASO numer katalogowy ori czujnika i taki kupuj
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez Ricky » 5 sty 2014, o 15:28

Dzięki, założę nowy i zobaczę
Daj dira daj w Golfie muza ostro gra i zapachem gumy kuszę juz dziewczyna jest moja. Daj dira daj Golf 3 full bajera na dziewczyny tak działa jak hiszpańska mucha :D
Ricky
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 18:02
Lokalizacja: Pleszew


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 37 gości