Spadek mocy silnika po wymianie obudowy termostatu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Spadek mocy silnika po wymianie obudowy termostatu

Postprzez edi555 » 29 maja 2013, o 16:40

Witam może zaczne od tego niedawno zakupilem gilfa 3 1.6 w benzynie 96 rok i problemow z nim mam co nie miara.Niedawno wracajac ze sklepu dojechalem do domu i nagle z pod maski wydobywa sie para wiec zgasiłem samochod podniosłem maske i widze ze poscila jedna sruba od plastiku na kturym zamontowany jest waz od chłodnicy i wylala sie dosc spora ilosc plynu chłodniczego.Na nastepny dzien kupilem cała obudowe termostatu i wymienilem bo stara była juz klejona i dosyc zurzyta i cieklo z niej.Po wymianie zalalem plynem chlodniczym uklad chlodzenia odpowietrzylem no i jest problem.Silnik stracil na mocy i niewiem dlaczego czy mogło wydmuchac uszczelke pod glowica po tym jak przejechałem jakies3 km niczym zorientowalem sie ze mi para leci z pod maski czy moze zle odpowietrzyłem uklad chlodniczy i z tad ten brak mocy ?
edi555
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 21:17
Lokalizacja: Rzeszow

Spadek mocy silnika po wymianie obudowy termostatu

 

Postprzez trollu » 30 maja 2013, o 11:34

a co ma odpowietrzenie układu do mocy? za to przegrzanie silnika dość prawdopodobne, jak zeszło dużo płynu to może być problem z głowicą
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez edi555 » 30 maja 2013, o 12:45

Niewiem dłatego pytam dodam tylko ze przed tym jak mi wywalilo plyn temp po wlaczeniu zaplonu szybko rosła i watrak non stop sie zalaczal takze to pewnie uszczelka.Ile pieniedzy powinienem przygotować na wymiane uszczelki czy to sa duze koszta ?
edi555
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 21:17
Lokalizacja: Rzeszow

Postprzez trollu » 30 maja 2013, o 13:12

na oko bezpiecznie 700-800. 500 na części i robota.
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości