słabe ogrzewanie w mk III , pomocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

słabe ogrzewanie w mk III , pomocy

Postprzez luki06888 » 19 lis 2007, o 20:41

witam niedawno zmieniłem termostat w golfie i po tym zabiegu wskazywana temperatura zbliża się do ponad 100 stopni przyczym wemtylator wogule sie nie kręci a w środku ogrzewania brak , leci zimne powietrze choć przewody od nagrzewnicy są gorące , co może być przyczyną??????????????????? pomóżcie prosze , czy przy zbyt gorącym silniku będą mrugać jakieś kontrolki????
luki06888
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 20:30
Lokalizacja: szprotawa

słabe ogrzewanie w mk III , pomocy

 

Postprzez cinas » 23 lis 2007, o 21:08

Jak wentylator nie kręci to prawdopodobnie silnik pracuje na małym obiegu tzn. termostat nie puszcza cieczy na chłodnicę. Co do ogrzewania to prawdopodobnie zapowietrzyła się nagrzewnica. Ostatnio po wymianie termostatu i cieczy chłodzącej miałem podobny problem.
Radziłbym spuścić jeszcze raz całą ciecz (wąz na dole przy chłodnicy + wąż wychodzący z nagrzewnicy - odkręcone pokrętło grzania w kabinie na max ciepło) i zalać od nowa cieczą naciskając na węże gumowe aż poziom w zbiorniczku wyrównawczy w miarę się ustabilizuje. Następnie włącz silnik przy odkręconym zbiorniczku wyrównawczym i pokrętło od ogrzewania kabiny na max ciepło i niech silnik sobie pracuje aż do włączenia się wentylatora. Przed włączeniem się wentylatora poziom cieczy powinien się podnosić aż się delikatnie przeleje, zalegające powietrze w układzie powinno się wydostać.
W moim przypadku dokładnie tak zrobiłem i teraz jest cacy :]
Avatar użytkownika
cinas
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 4 sie 2007, o 22:14
Lokalizacja: Sztum

Postprzez luki06888 » 23 lis 2007, o 23:59

dzięki stary ale uprzedziłem twoją radę i tak przed wczoraj zrobiłem , POZDRAWIAM ŁUKASZ
luki06888
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 20:30
Lokalizacja: szprotawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość