Słabe ciśnienie oleju !

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Słabe ciśnienie oleju !

Postprzez Wls_golfiii » 29 mar 2012, o 18:49

Witam !

Od dłuższego czasu mam problem z ciśnieniem oleju!

Po wymianie pompy oleju w dalszym ciągu mam słabe ciśnienie i załancza sie kontrolka , która zaczyna mrógać gdy silnik jest rozgrzany przy słabych obrotach lub na jałowym biegu ?

Mechanik (czyt. Bosch serwis ) nieporadzili sobie z tym problemem!

Silnik był sprawdzany, jak i inne cześci mogące wywołać słabe ciśnienie.


Ps. Czy mogę żadać zwrotu pieniedzy za spartaczoną robotę

Silnik 1.6 aee 55kw Olej Mobil 1 10w40
Avatar użytkownika
Wls_golfiii
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 12:44
Lokalizacja: Prudnik

Słabe ciśnienie oleju !

 

Postprzez Bonix » 29 mar 2012, o 22:02

Witaj Kolego. To jest chyba jakieś fatum z tym ciśnieniem oleju. Ja mam trochę inny silnik (1.4 60KM) i mam identyczne objawy jak ty. Samochód jeździ, nie traci mocy nie gaśnie wszystko jest ok. A jak się dobrze nagrzeje to przy obrotach jałowych zapala się lampka. Gdybyś rozwiązał swój problem, daj znać co było przyczyną. Pozdr
Avatar użytkownika
Bonix
Badacz tematu
 
Posty: 342
Dołączył(a): 9 mar 2008, o 21:33
Lokalizacja: N.D.M

Postprzez zjawa21 » 30 mar 2012, o 19:35

Na początek radziłbym podjechać na warsztat i zmierzyć ciśnienie możliwe że uszkodzony jest czujnik ciśnienia oleju, gdy okaże się że ciśnienie faktycznie jest niskie to przyczyną mogą być zużyte panewki wału lub na korbowodach.
zjawa21
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 19:39
Lokalizacja: Kalety

Postprzez Wls_golfiii » 31 mar 2012, o 11:32

Problem rozwiązany... :super:

Wymiana oleju na Castrol 15w40 plus nowy filter z manna i po kłopocie ciśnie odpowiednie i brak migającej kontroliki. Bezcenne. :-D

Ps. Przestrzegam przed laniem oleju z baczki (MOBIL 10w40 ) przejechałem na nim 2000km a wygladał jak smoła ! :kwasny:
Avatar użytkownika
Wls_golfiii
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 12:44
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez trollu » 31 mar 2012, o 12:30

jaki miałeś wcześniej filtr oleju?
jeżeli silnik zaczyna niedomagać np pompa jest na wykończeniu to zmiana oleju tylko na jakiś czas to zatuszuje
olej najlepiej jechać kupić do hurtowni, bańka mobila 10W40 ~60zł
inna sprawa jak wyglądał olej i jaka jest tego wina. myslisz że olej który po 10kkm wygląda jak nowy jest ok? olej smaruje i CZYŚCI, musi się brudzić tak samo jak musi go ubywać bo styka się z gorącymi częściami silnika. to że olej miałeś jak smoła może oznaczać że masz zafajdany silnik w środku, pierścienie czy coś na wykończeniu albo miałeś filtr do d*py, i tutaj też jest na niego podejrzenie z ciśnieniem oleju. kumpel miał taki sam problem jak Ty, sama zmiana na manna pomogła, olej 10w40
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Wls_golfiii » 31 mar 2012, o 13:05

Silnik był rozbierany że tak powiem prawie do naga i okazało sie że jest w dobrym stanie.
Z tąd mechanik( Bosch service) podją decyzje o wymianie pompy olejowej co równierz niedało zamierzonego efektu.

Pojechałem wczoraj do innego serwisu (Aso) Tam odrazu padła komenda wymienić filtr oleju i sam olej i tak też zrobiłem.

Mechanicy byli zdziwieni słabą jakośćią poprzedniego oleju w moim samochodzie.

Tak jak napisałem przejechałem na nim dokładnie 1874 km a nie 10 tyś.


* poprzedni filt był "Boszowski"
Ostatnio edytowano 31 mar 2012, o 13:10 przez Wls_golfiii, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Wls_golfiii
Czytacz
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 wrz 2011, o 12:44
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez trollu » 31 mar 2012, o 13:09

ja dlatego wolę kupić sobie bańkę oleju i filtr, na kanał i wiem co mam w silniku
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości