Skrzynia biegów golf 3 1.6 93

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Skrzynia biegów golf 3 1.6 93

Postprzez Zychuthc » 28 lis 2012, o 18:17

Witam posiadam poważny problem z golfem 3 b/g 1.6 ABU 93r.
A więc zacznę od tego iż pierw padło mi łożysko oporowe w skrzyni . wymieniłem dolałem oleju zmieniłem poduszki pojeździłem 3 dni nagle na skręconych kołach przy ruszaniu przejechałem 10m góra 20m zatrzymałem się wielki ślad oleju auto na lewar tryb jakiś w skrzyni wybił blok i olej na glebę zamówiłem nową (używaną) skrzynie biegów o tuż to tą (http://allegro.pl/skrzynia-biegow-golf- ... 91636.html) dziś założyłem i problem mam mianowity .
Brak 1 i 2 biegu samochód rusza z 3. 4 i 5 też jest . nie wiem co jest grane ma ktoś jakiś sensowny pomysł ??? dodam jeszcze że nr skrzyni tzn " 085,301,107 B " na mojej jest " 085,301,107 A " Czy jest możliwość że skrzynia bedzie sie czymś różnić ??? chodzi mi o tryby . prosił bym o pomoc naprawde juz nie mam siły na to auto ani pomysłu moje gg 42804846 czekam na waszą skromną pomoc ! :-(

[ Dodano: 2012-11-29, 09:41 ]
sory za OT ale nikt nic nie sie wypowie ???? każdy wchodzi w temat nikt nic sie nie wypowiada . :-o
Zychuthc
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 16:00
Lokalizacja: ŁDZ

Skrzynia biegów golf 3 1.6 93

 

Postprzez k-m-r1 » 29 lis 2012, o 16:01

ten numerek którym operujesz to numer obudowy a nie tego co w środku

teraz idziesz do bagażnika
podnosisz wykłądzine i szukasz białej wlepki

tam jest cały opis auta

opis wlepki jest w poradach i na necie jest od groma poszukaj znajdziesz

teraz masz kod skrzyni i szukasz tego co ma byc


biedi nie wchodzą może trzeba wyregulowac wybierak??
nie wiem czy nie możęsz wbic biegu czy nie wchodzi

mogłeś sprawdzic przed zamontowaniemm czy biegi są
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Zychuthc » 29 lis 2012, o 17:38

nr krzyni mojej to CHL a nowej CEC czy to jest inna skrzynia ??? może mieć inne przełożenia np ? skrzynia już wyjęta .
Zychuthc
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 kwi 2012, o 16:00
Lokalizacja: ŁDZ

Postprzez k-m-r1 » 29 lis 2012, o 19:45

http://www.doppel-wobber.de/forum/index ... nfo&id=127

http://boneybradley.webs.com/thegearboxes.htm skrzynia + silnik

z tego oznaczenia które podałeś te skrzynie są identyczne i powinny pasowac
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez raff » 11 gru 2012, o 22:14

Miałem ten sam problem kilka lat temu, te literki, przynajmniej tego się dowiedziałem oznaczają skrzynię "krótką:, albo "długą"
Ja miałem z literką B i przy 3 tys obr/min na 5 biegu miałem ok 125-130 km/h teraz mam skrzynię z literką A i przy tych samych obrotach mam 100-105 km/h.
Silnik 1,6 ABU jest powiększoną konstrukcją wersji 1,4 i bardzo rzadką co jest wielką wadą, ja skrzyni szukałem miesiąc, a inne części dobierałem z wersji 1,4.
Z wybierakiem warto spróbować, mi nie wchodziła tylko 1 i po regulacji było ok.
raff
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 16:44
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mkkay » 11 gru 2012, o 22:51

tu masz czytelną rozpiskę :
oznaczenie silnika i pod tym oznaczeniem masz oznaczenia skrzyni kture mogą być połączone z danym silnikiem

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


dodatkowo tu masz ciekawą lekturę może pomoże :-)

http://www.skrzynie.com.pl/info-vw.html
Avatar użytkownika
mkkay
Members
 
Posty: 684
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 21:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała


- - - siłowniki klapy bagażnika



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron