skaczące obroty

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

skaczące obroty

Postprzez dwojew » 2 paź 2007, o 01:01

mam problem z obrotami bo ostatnio silnik sam zwiększa sobie obroty do 1500 i spada w dół do 800 obrotów nie gaśnie przy tym, waha się tak kilka razy i wraca do normy czyli 900 obrotów. a stało sie to na przeglądzie gdy facio od przeglądu chciał wjechać sam autem do stacji i przy odpaleniu go wcisnął pedał gazu a auto ma LPG i w czasie przełącznia z benzyny dał wystrzał i po tym się pop*****yło. Poradźcie mi co może być przyczyną i zrobię to sam?
Z góry dziekuje:-)
dwojew
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 22:05
Lokalizacja: świętokrzyskie

skaczące obroty

 

Postprzez lupus » 2 paź 2007, o 21:04

Siemka podjedż do gazowników niech sprawdzą instalkę po każdym strzale powinno się obadac co i jak może zasysac powietrze i silniczek troszke wariuje ja miałem sparciały wężyk i lużne mocowanie węzyka.Po strzale objawy podobne do Twoich pozdro
VW JEST JAK NARKOTYK
Avatar użytkownika
lupus
Czytacz
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 21:12
Lokalizacja: GDANSK

Postprzez Docent » 28 paź 2007, o 18:08

Silnik krokowy lub przepływomierz :) nic innego. Silnik 2.0 wersja 2E ma przepływomierz w którym przy strzałach gazu wyginają i zacinają się skrzydełka które dozują ilość zassysanego powietrza. Można go rozebrać i metodą prób i błędów próbować naprawić lub wymienić na inny nieskażony gazem. Jak masz wyciągnięty przepływomierz to poruszaj palcem skrzydełka w środku. Jeżeli w którymś momencie się przycinają to będziesz miał powód takiego zachowania silnika :)
Docent
Berbeć
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 paź 2007, o 16:57
Lokalizacja: Świdnica


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron