Skaczące obroty na jałowym biegu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Skaczące obroty na jałowym biegu

Postprzez zowik » 13 mar 2014, o 23:21

Witam, wczoraj stałem się szczęśliwym nabywcą VW Golf 3 1.8 benzyna 1992r. Gdy przyjechałem zobaczyć autko to był już ciepły silnik, obroty wszystko było okej, dzisiaj rano odpaliłem samochód przejechałem do najbliższego skrzyżowania i tam zaczęły skakać obroty nie wiem dokładniej z ilu na ile z powodu braku obrotomierz. Jaka może być przyczyna takich skoków obrotu no i jak ją usunąć ? Kolejna sprawa jaka mnie irytuje to gdy zagrzeje się silnik w skrzyni biegów, mam problem z wrzuceniem jedynki, może być to przyczyna starego olej w skrzyni? Nie wiem kiedy był wymieniany, gość od którego go kupiłem nie wie.. Z góry dziękuję za pomoc, i pozdrawiam ;)
zowik
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 21:37
Lokalizacja: Radzionków

Skaczące obroty na jałowym biegu

 

Postprzez pablomed » 14 mar 2014, o 01:43

O falowaniu jest milion tematów, szukaj pod hasłami reset ECU, szczelność podstawy wtrysku top są rzeczy typowe dla twojego silnika a inne których jest wiele sa wpólne, np uszkodzony TPS , silniczek krokowy błąd w ustawieniu rozrządu lub zapłonu.
Co do skrzyni, to raczej jeśli auto ma ogromny przebieg to skrzynia od starego oleju mogła się uszkodzić, ale to musi być ogromny przebieg , bo właściwie oleju się nie zmienia, chyba że wyciekł to dolewa. Więc olej możesz zmienić ale raczej nie pomoże. Trzeba się jeszcze upewnić co do właściwego ustawienia mechanizmu zmiany biegów albo czy nie jest zużyty - chodzi o zespół tulejek i dźwigni łączących lewarek ze skrzynią, są do tego zestawy naprawcze. W ocenie tego raczej musi ci na pierwszy raz ktoś pomóc
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości