Silniki benzynowe

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Silniki benzynowe

Postprzez prz3mo27 » 8 sty 2012, o 21:56

Witam wszystkich, wiec jestem nowy chodzę do 3 klasy mechanika niestety nic się nie nauczyłem a że za rok mam zamiar kupić sobie golfa (wciąż nie wiem jakiego) chciałbym się dowiedzieć wszystko silnikach benzynowych nie pytam o wasze opinie czy tez wady i zalety. Tylko zasada działania, przekroje jaka część to jaka. Jeśli jakiś niewłaściwy dział to przepraszam. Jeśli można pokierujcie mnie. Tylko nie Wikipedia szukam stronę lub forum na którym się nauczę od a do z od silników wysokoprężnych do silników benzynowych. Z góry dziękuje.
Pozdrawiam :-)
prz3mo27
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sty 2012, o 21:49
Lokalizacja: Bolesławiec

Silniki benzynowe

 

Postprzez prezesik » 9 sty 2012, o 13:15

Na forum jest mozliwosc sciagniecia ksiazki "samnaprawiam golf3 i vento", tam sie wszystkiego dowiesz. Dodatkowo na forum w dziale "dane techniczne i porady" jest opis danych technicznych silnikow, opisy instalacji elektrycznej.
Jezeli chcesz silnik najmniej awaryjny to polecam:
1.8 ABS 90KM
2.0 2E lub inny 8-zaworowy 115KM
1.9D 1Y 64KM - zwykly wolnossacy diesel
1.4 ABD i 1.6 ABU na jednopunktowym wtrysku - troche malo koni, ale tez wytrzymale niezawodne silniki.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez PabloSBT » 9 sty 2012, o 20:24

prezesik25 napisał(a):Na forum jest mozliwosc sciagniecia ksiazki "samnaprawiam golf3 i vento", tam sie wszystkiego dowiesz. Dodatkowo na forum w dziale "dane techniczne i porady" jest opis danych technicznych silnikow, opisy instalacji elektrycznej.
Jezeli chcesz silnik najmniej awaryjny to polecam:
1.8 ABS 90KM
2.0 2E lub inny 8-zaworowy 115KM
1.9D 1Y 64KM - zwykly wolnossacy diesel
1.4 ABD i 1.6 ABU na jednopunktowym wtrysku - troche malo koni, ale tez wytrzymale niezawodne silniki.

co do ADB i ABU to takie nie zawodne nie są bo często w nich odma zamarza :P i jak się ma pecha to może uszczelkę wydmuchać a jak się ma szczęście to wywali olej bagnetem :P
według mnie najlepszym kompromisem pomiędzy mocą a spalaniem jest 1.8 ABS 90 KM pali tyle co 1.4-1.6 a jest dużo bardziej elastyczny :D
tu masz do przejrzenia osiągi i dane
http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk3/
PabloSBT
Members
 
Posty: 955
Dołączył(a): 14 sie 2009, o 11:06
Lokalizacja: TKI | Kielce

Postprzez K@mil » 9 sty 2012, o 20:36

Tak jak napisał kolega prezesik25, ...
Jak bym na Twoim miejscu ściagnął sobie ksiażke Sam Naprawiał i poczytał sobie na spokojnie :) są tam rysunku itp wszystko podpisane, opisane :) To na początek

http://www.golf3.pl/topics28/vw-golf-3- ... vt2433.htm
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości