rozrząd problem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

rozrząd problem

Postprzez osa071 » 13 gru 2015, o 02:02

Witam posiadam Golfa 3.silnik 1.6 kod silnika ABD.Problem polega na tym ze nie moge naciagnac paska rozrzadu.Pasek naciagany jest pompa wody.Przekrecilem pompa na maksa a pasek i tak jest luzny.Przekrecalem pompe w kilka stron ale nadal to samo.Sam juz niewiem co jest nie tak.Ma ktos jakis pomysl?Dodam ze stary pasek ma tyle samo ząbkow co stary.
osa071
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 00:15
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

rozrząd problem

 

Re: rozrząd problem

Postprzez łukasz1983 » 13 gru 2015, o 11:49

osa071 napisał(a):Witam posiadam Golfa 3.silnik 1.6 kod silnika ABD.
Kolego ABD to jest kod silnika 1,4 a nie 1,6.Jak jesteś pewny,że masz 1,6 i pasek jest napinany pompą wody to masz kod silnika ABU.
Co do twojego problemu,piszesz,że pasek ma tyle samo zębów co stary,a przyłóż stary do nowego i porównaj je,bo jak pompa jest do 1,6 ABU to nie ma mocy,żeby pasek by za długi,no chyba,że to nie jest pasek do ABU.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: rozrząd problem

Postprzez mat82 » 16 gru 2015, o 01:33

Zobacz czy pasek ładnie wchodzi na zęby koła wałka rozrządu. Porównaj długość ze starym poprzez naciągnięcie w dwóch palcach obu pasków tak jak pisał poprzednik. Pompę przekręca się w prawo aby naciągnąć pasek (czyli zgodnie ze wskazówkami zegara). Pasek jest prawidłowo napięty jeżeli w połowie długości paska, pomiędzy kołem zębatym pompy wody, a kołem wałka rozrządu, można go skręcić dwoma palcami dokładnie o kąt 90 stopni. Właściwy naciąg sprawdzaj dopiero po dociągnięciu śrub od pompy (około 10 Nm) i po obróceniu wałem korbowym dwa razy. Jeśli tak robiłeś, a pasek się nie naciąga, to zostaje tylko kupić inny pasek.
mat82
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 gru 2015, o 01:02
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości