Rolka paska wielorowkowego

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Rolka paska wielorowkowego

Postprzez radek_siara » 14 wrz 2012, o 20:36

Witam, mam problem z rolka paska wielorowkowego.
Od jakiegoś czasu piszczała mi ona w czasie uruchomionego silnika i dziś zabralismy sie z kumplem za jej wymianę... Sciągnelismy ją, miała wbity nr 028 145 278E, następnie w sklepie kupilismy niby taką samą, ale różniąca się szerokością dziury na śrubę, a miała wbity ten sam nr seryjny... Za cholerę nie da się tego załozyć:/ O co kaman??

Oto foty tego co miałem na aucie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to fotka tego co dostałemw sklepie:
Obrazek

Pomocy!! co zrobic z tym fantem? :-?
był Golf II...Golf III...Corsa II...Golf III... Ford Ka....jest... http://www.golf3.pl/topics49/audi-a4-b5-v6-vt62715.htm
Avatar użytkownika
radek_siara
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 15 lip 2011, o 11:40
Lokalizacja: Gniezno

Rolka paska wielorowkowego

 

Postprzez pablomed » 14 wrz 2012, o 20:46

przykręcić odpowiednio cienką śrubą - tak to jest z zamiennikami. Przyjrzyj się jeszcze czy ta tulejka widoczna w nowej rolce nie da się wybić, albo czy na starej śrubie nie siedzi tulejka ktora można zdjąć. Ja u siebie tez zmnieałem rolkę a potem poniewczasie się zorientowałem że łożysko ze starej łatwo wyjąc kupić i założyć zamiast płacic za całą rolkę..
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez radek_siara » 14 wrz 2012, o 21:01

pablomed, o tym myśleliśmy, ale czy szlag nie trafi nowej rolki przy próbie wybicia?
A na śrubie nie ma żadnej uszczelki, śruba sama w sobie jest szeroka u podstawy główki a potem robi się wąski gwint :-/

[ Dodano: 2012-09-15, 19:13 ]
Dziś to ogarnęlismy z Grzechu91, wkręcilismy cienszą srubę i tyle, ale kombinowania było troche, heh :hyhy:
był Golf II...Golf III...Corsa II...Golf III... Ford Ka....jest... http://www.golf3.pl/topics49/audi-a4-b5-v6-vt62715.htm
Avatar użytkownika
radek_siara
Czytacz
 
Posty: 109
Dołączył(a): 15 lip 2011, o 11:40
Lokalizacja: Gniezno


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości