Zerwany pasek rozrządu

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Zerwany pasek rozrządu

Postprzez qqlukipp » 22 lip 2015, o 21:32

Witam wczoraj wracałem do domu i zerwał mi sie pasek rozrządu w czasie jazdy ujechałem jeszcze z 50m nie świadomy co sie stało dzisiaj zakupiłem nowy pasek załozyłem według schematu http://t.motocentrum.pl/033/5428XS/doku ... -gates.jpg ale nie odpala obruciłem wałek klawiatury o 180* to strzelił z rury ale gdy kęce rozrusznkiem to tak szybko kreci jak by miał swiece wykrecone czy mogło poginac zawory silnik to 1.6 AEA.
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Zerwany pasek rozrządu

 

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez VolDan » 23 lip 2015, o 17:46

pewnie że mogło. dopóki nie ściągniesz głowy nie dowiesz się :(
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez qqlukipp » 23 lip 2015, o 19:53

jutro zawożę głowice do mechanika żeby zrobił regeneracje pouginało zawory na 3 tłokach :/ a mam takie jeszcze pytanko bo mam chęć zmienić mu pierścienie bo jest trochę mułowaty i jak by słabszy czy lepiej zostawić na orginalnych i czy muszę zmieniać tez panewki czy po zmianie pierścieni mogą zostać stare ?
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez VolDan » 24 lip 2015, o 12:56

To zalezy od walu. Jesli wal jest juz jajowaty to trzeba tez panewki. Zeby wyjac pierscienie musi zdjac z walu wiec w sumie wsio ma na wierzchu. Pytanie czy to przez to jest mulowaty.
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez trollu » 3 sie 2015, o 08:37

wiesz chociaż po co chcesz zmieniać te pierścienie i panewki czy to tylko takie "widzimisie"? Oczywiście dla spokoju można wymienić w ciemno, na pewno mu nie zaszkodzi ale żeby wiedzieć czy trzeba je wymienić to inna historia
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez qqlukipp » 15 sie 2015, o 09:55

Witam ponownie sprawa wygląda tak ze zremontowałem głowice calutką wyszło mnie to 500 zł założyłem ją pojezdziłem chwile oczywiscie olej zmieniłem na 10/40 mobil 2000 i po 500 km zaczą mi strasznie dymic na biało wiec wydarłem wszystko jeszcze raz i okazało sie ze pierscienie olejowe miały taki nagar ze praktycznie wszystkie 4 były zapieczone wymieniłem pierscienie panewki praktycznie cały remont silnika i teraz moje pytanie brzmi.
W jaki sposub go dobtrzec zrobiłem 70 km do 2.2 obr/min po jakim czasie mam jezdzic na poszczegulnych obrotach itp
qqlukipp
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1 maja 2013, o 19:54
Lokalizacja: Rzeplin
Rocznik: 1995
Silnik: 1.6 AEA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez VolDan » 15 sie 2015, o 14:17

nie przekraczać 100km/h i 3.5 tys obrotów i tak jakies 1000km :)
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Zerwany pasek rozrządu

Postprzez k-m-r1 » 9 wrz 2015, o 11:58

odpaliś i nie piłować faktycznie i praktycznie jaknamniejsze obroty, jedni radzą 2500 to max inni 3000 max. Rób to z głową jeżdź bez przyczepki najlepiej 1 osoba jako kierowca auto ma mieć jak najlżej bo niewskazane jest docieranie przy obciążenieniu silnika wygodnie jest jechac za TIR em bez wyprzedzania, czesto lepiej zredukowac bieg i jechac wolniej. To tak moja praktyka a docierałem lika ciagników i aut wszystko wyszło OK.
Po dotarciu wymiana oleju filtrów można dolać jakiś ceramizer i kolejny 1000 km spokojnie. Taki silnik będzie wdzieczny za cierpliwość. :)
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości