Pytanie o Panewki korbowodów golf 3 1.6 8v 95r

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Pytanie o Panewki korbowodów golf 3 1.6 8v 95r

Postprzez Kuba21 » 17 wrz 2014, o 21:01

Witam mam takie pytanie wymieniałem dziś pierścienie w silniku i panewka dolna korbowodu każda w dobrym stanie bo jest koloru szary srebrny, a górna zaczyna widać kolor miedzi. Dzwoniłem do sklepu panewki maja 1 szt 100zł ale nie mam pojęcia jak dojść który to szlif bo pisze na panewce takie coś:

panewka vw 04-95

8600
032701

Nad wymiar każda o 0.25 większa dostępne są tylko nominał 0.25 i 0.50 bo następne powiedziano mi ze niedostępne są.
Kuba
Kuba21
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 20:14
Lokalizacja: Ostrzeszów

Pytanie o Panewki korbowodów golf 3 1.6 8v 95r

 

Postprzez VolDan » 18 wrz 2014, o 16:52

musiał byś zmierzyć średnice wału i z tym dobierasz panewkę. jednak na moje oko jak nic nie stuka nie puka to po co grzebać? wymiana samej panewki bez szlifu wału może Ci tylko przyśpieszyć śmierć silnika. zastanów się. może się mylę, niech ktoś mnie poprawi
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez trollu » 18 wrz 2014, o 23:58

dowiedz się czy teraz masz nominały czy już są nadwymiary. szlifu wału nie robi się na pałę tylko muszą byc ku temu powody. Co do panewek vs wał - panewki to nic innego jak łożysko tylko że np w kole mamy toczne a tutaj są ślizgowe. jak komuś wyje łożysko w kole to wymienia pół zawieszenia? nie. panewka ma prawo się zużywać a nawet powinna bo po to ona jest, to ona pierwsza ma ulec zużyciu a nie drogie w produkcji korby czy wał, który z plasteliny wykonany nie jest. Jeżeli panewki nie chwyciło, nie obróciło a na wale nie ma śladów rys itd to szlifu się nie robi bo po co
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez Kuba21 » 19 wrz 2014, o 17:14

Dowiedziałem się od sklepu z częściami ze panewki które mam to 1 nad wymiar. Złożyłem jak jest na stare bo nie było problemów z ciśnieniem oleju jak będzie się coś dziać wtedy będę interweniował.
Kuba
Kuba21
Czytacz
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 cze 2012, o 20:14
Lokalizacja: Ostrzeszów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 9 gości