Pytanie o odmę w 1.6 ABU

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Pytanie o odmę w 1.6 ABU

Postprzez IntruZZ » 20 sty 2014, o 18:52

Witam.
Panowie posiadam nieszczęsne ABU . Zapomniałem wyczyścić odmę przed mrozami... dziś miałem odpalić auto po 3 dniach stania , i coś mnie tknęło żeby zobaczyć stan węża od odmy (tego grubego od filtra powietrza) no i co .... "Kamień" nie byłem w stanie nawet go ucisnąć ... Niestety nie posiadam zdolności majsterkowania do auta , nie mam kanału nie mam podnośnika. Więc zaprowadzę do mechanika jutro na lince golfa żeby wyczyścił koszt około 50 zł.
Po telefonie do niego zabronił mi odpalać auto bo będą fajerwerki.
Ale moja wiadomość dotyczy bardziej pytania... jestem zalany Valvoline'm maxlifem... i jak robię krótsze trasy zaraz mam masło pod korkiem. Musze dobrze po przeganiać golfa żeby znikło i zawsze staram się jeździć do momentu zniknięcia masła. Nie jeżdżę dużo właśnie i to mój błąd , ale po prostu szkoda mi paliwa... do pracy mam 10 min na piechotę wszędzie blisko więc po co na siłę odpalać jak to sama benzyna na dodatek.
Czy jak mi mechanik wyczyści tą odmę , będę mógł w stanie spokojnie sobie od czasu do czasu odpalić golfa i raczej przez zimę mi się znowu tam nie nawali tego nagaru ? Ile taka odma potrzebuje żeby się zapchać do stanu zamarznięcia..
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Pytanie o odmę w 1.6 ABU

 

Postprzez Paweu » 20 sty 2014, o 19:04

IntruZZ napisał(a):Czy jak mi mechanik wyczyści tą odmę , będę mógł w stanie spokojnie sobie od czasu do czasu odpalić golfa i raczej przez zimę mi się znowu tam nie nawali tego nagaru ?


Tak.

IntruZZ napisał(a): Ile taka odma potrzebuje żeby się zapchać do stanu zamarznięcia..


Nie ma reguły.. Najlepiej przed zimą do niej zajrzeć i najzwyczajniej ją wyczyścić z osadów. Jedyna rada..
Przed rozpoczęciem sezonu i po jego zakończeniu przeczyszczasz i masz problem odmy z głowy.
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez IntruZZ » 20 sty 2014, o 19:31

Ok , przynajmniej o to się nie muszę martwić... bardzo mało jeżdżę , akumulator i tak zabieram do domu bo szkoda , pomimo , że to 72AH
Ale dziękuję za odpowiedź !
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości