przy zmianie biegu z 2 na 3 przygasa ...

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

przy zmianie biegu z 2 na 3 przygasa ...

Postprzez cynamon » 21 paź 2012, o 08:25

Witam,
mam golfika 3, 1993r automat, benzyna 1.8 - przy zmianie biegu z 2 na 3 auto przygasa ( czasami zgaśnie całkowicie ) jest to bardzo nasilone przy zimnym silniku, wydaje mi się że również jest jakiś zmulony ( nie ma całkowitej mocy ), dzieje się tak od zakupu auta tj około 2 lat, aparat zapłonowy, kopułka, palec ostatnio wymieniłem lecz nikt nie potrafi mi go idealnie ustawić gdyż twierdzą mechanicy ( u których już byłem ) że nie ma tam normalnych znaków do ustawiania zapłonu, chodzi o koło zamachowe oczywiście i lampę Stroboskopową, wymieniony filtr paliwa, wymieniłem również podstawę wtrysku ( uszczelka gumowa ). Co może być powodem że auto przygasa i ma mało mocy ?
Już nie mam pojęcia co mogę wymienić..

Pozdrawiam Marcin
Ostatnio edytowano 4 lis 2012, o 14:14 przez cynamon, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cynamon
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 08:15
Lokalizacja: Tychy

przy zmianie biegu z 2 na 3 przygasa ...

 

Postprzez prezesik » 21 paź 2012, o 13:25

Napisz jak będzie chodził zimny silnik po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury ( 4-pinowy w plastikowym króćcu przy głowicy ). Jak będzie miał ok 1100 obr/min to masz ten czujnik do wymiany.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez cynamon » 21 paź 2012, o 13:53

prezesik25 napisał(a):Napisz jak będzie chodził zimny silnik po zdjęciu wtyczki z czujnika temperatury ( 4-pinowy w plastikowym króćcu przy głowicy ). Jak będzie miał ok 1100 obr/min to masz ten czujnik do wymiany.


Zrobiłem jak napisałeś :
lecz po wyciągnięciu wtyczki obroty spadają z 1000 obr/min na niecałe 800 obr/min :(
czyli jest dobry ?
Avatar użytkownika
cynamon
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 08:15
Lokalizacja: Tychy


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 14 gości