przepustnica, monowtrysk, silniczek krokowy, czujnik halla ?

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

przepustnica, monowtrysk, silniczek krokowy, czujnik halla ?

Postprzez sanek » 1 gru 2007, o 14:49

Witam
problem polega na tym iż auto mające silnik 1.4 ABD pali w mieście 12.5 litra przy tym jest strasznie zamulone... dociskanie gazu raczej nic nie daje... mam instalacje gazową która była zakładana 2 lata temu, samochód kupiłem miesiąc temu i wymieniłem w nim rozżąd, filtry , świece , kopułkę , palec, przewody olej, i płyn w chłodnicy. Po odpaleniu na benzynie obroty co jakiś czas podskoczą tak jakby przerywają i wachają się około 900, na gazie są wyższe bo około 1000 ale równiejsze, myślę że poprzednik jeździł non stop na gazie i dlatego coś się porobiło w aucie ... kolejny objaw to taki że jak przełącze z gazu na benzyne, bez dotykania pedału gazu auto zgaśnie. proszę o pomoc jeśli ktoś miał podobny problem. dodam że katalizatora nie ma, jest rurka, a na diagnostyce wyszło że sonda lambda ma zwarcie z masą , pojechałem na inną diagnostykę , powiedziano mi że sonda jest sprawna i ma się dobrze, błędów żadnych komputer nie wykazał ,dodam że robię krutkie dystanse, pod korkiem od oleju jest troche masła, a z rurki w której jest bagnet chyba olej ostatnio poleciał bo jest ślad na obudowie od rozrządu, na diagnostyce sprawdzali czy jest olej w układzie chłodzenia- nie wykryli, ręce mi opadają a mechanikom nie ufam i mam mało kasy na nich, wolę samemu pokombinować.

z góry dziękuję za wytrwałość w czytaniu mojego posta i proszę o pomoc

pozdrawiam
Avatar użytkownika
sanek
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 17:06
Lokalizacja: Elbląg

przepustnica, monowtrysk, silniczek krokowy, czujnik halla ?

 

Postprzez siarra » 1 gru 2007, o 23:13

Witam opisywałem kiedys podobny problem. Jesli na bezynie pali 12 i więcej to na 90% jes to sonda kosz to około 120 zł za tanszą. Jesli sie dławi powinienes sprawdzic aparat zapłonowy czujnik halla. Ale przyczyn moze byc naprawde wiele np: potencjometr przepustnicy, poducha pod monowtryskiem jesli tylko na wolnych obrotach to tez moze byc silnik krokowy. Jesli jeszcze raz podłaczysz auto pod kompa to moze byc ze znajdzie ci jeszcze inne błedy albo nic nie znajdzie . Dlatego poszukaj kogos z twojego miasta kto poleci ci dobrego mechanika a nie takiego z garazu co zacznie wymieniac ci te wszystkie czesci po koleji i moze trafi i naprawi . Powodzenia
siarra
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 19:31
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez Kryst88 » 2 gru 2007, o 09:02

Witam, w moim MK3 było prawie to samo, prawie bo spalanie wzrosło do 30l/100km horror , i winna temu była sonda lambda .pozdro
Kryst88
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 5 paź 2007, o 08:38
Lokalizacja: Żory

Postprzez miras » 2 gru 2007, o 10:04

Senek sprawdzić musisz sondę lambda najlepiej poprzez pomiar napięcia bo badanie na kompie wykazuje że sonda ok a jest całkiem inaczej.Opis badania i jak to zrobić znajdziesz tu na forum albo w googlach wpiszesz sonda lambda i tam wyskoczą ci strony a na jednej z nich jest to bardzo ładnie opisane. Jak coś zrobisz co pomogło napisz.
Avatar użytkownika
miras
Czytacz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 30 wrz 2007, o 07:53
Lokalizacja: Krośniewice

Postprzez Redrick » 2 gru 2007, o 11:43

dokładnie zrób tak jak pisze Miras badanie na kompie nie zawsze pokaze uszkodzenie sondy
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez MarcinKowalczuk » 2 gru 2007, o 20:30

Jescze pare dni temu miałem podobny problem i okazało się że to sonda lambda pojchałem do mechaniora i nawet nie zakładał nowej tylko udało zrobić mu się moją zapłaciłem 50zł za naprawę sondy i wymiane filtra gazu razem z robotą i teraz to zupełnie inne auto!
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sanek » 2 gru 2007, o 22:48

Dziękuję wszystkim za pomoc, jutro podłączę auto jeszcze raz pod kompa a potem zabiorę się za dokładne sprawdzanie sondy. O wynikach napiszę.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-12-05, 23:33 ]
Jak narazie sprawdziłem sonde lambde, jest w 100% sprawna, katalizatora nie ma, zamiast jego jest rura a wniej sonda, w weekend wyczyszczę przepustnicę , jak to nic nie da to zacznę szukać całego monowtrysku bo myślę że to gdzieś tam tkwi problem,poza tym auto po przełączeniu z gazu na benzynę gaśnie lub strasznie kuleje. Powiedziano mi że to wpływ ciągłej jazdy na gazie, poprzedni właściciel auta chyba nie lał wogóle benzyny, instalacja ma dopiero 3 lata ale pewnie to wystarczy żeby zaorać auto. Zauważyłem też że na gazie silnik dwa razy szybciej się grzeje niż na benzynie, i jest bardziej dynamiczny.
Avatar użytkownika
sanek
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2007, o 17:06
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez gonzo » 7 gru 2007, o 00:37

cały monowtrysk ciężko dostać w dobrej cenie i w dobrym stanie, sprawdź co będzie się działo po wyczyszczeniu i pamiętaj o adaptacji przepustnicy.
gonzo
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 gru 2007, o 00:36
Lokalizacja: prusy

Postprzez egon13061 » 7 gru 2007, o 02:59

napisz jutro na gg6660029 po 23. 30 mo?e pomoge-pozdro

[ Dodano: 2007-12-09, 02:23 ]
sonda lambda wykazuje zwarcie na badaniu komputerowym bo zwiera ja sterownik gazu ,nigdy nie jest odwrotnie to "woda" przedostaje sie do oleju dlatego masz "maslo na korku oleju - po prostu uszczelka pod glowica jest do wymiany cisnienie z chlodnicy wydmuchalo ci olej orzez rurke bagnetu-sprawdz czujnik halla przy dodaniu gazu silnik muli odpuszczeniu gazu powoduje przyspieszenie zwiazane jest to z tm ze czujnik hala jest odpowiedzialny za przesuniecie kata wyprzedzenia zaplonu podczas dodawania gazu-pozdro
egon13061
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 gru 2007, o 02:11
Lokalizacja: warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 8 gości