Prosze o pomoc

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Prosze o pomoc

Postprzez bemo24 » 27 lip 2007, o 20:55

Witam mam mały problem.mam golfa 3 benzyna 1.8.pod czas jazdy dłuzszej włancz mi sie pykajacy dzwiek taki ostrzegawczy.zadna kontrolka mi sie nie zapala(pyka tak przez minute dwe i przestaje) czy moze mi ktos pomóc czym to jest spowodowane.z góry dziekuje
bemo24
 

Prosze o pomoc

 

Postprzez el_locco » 27 lip 2007, o 22:36

powiem ci osobiście ze dzić jechałem pod sporą góre (okolice sanoka - kilka km pod góre powoli - serpentyny i samochody ciezarowe z przodu ) i przed samym szczytem pierwszy raz uslyszalem dziwny dzwiek... pipczenie;/ napoczątku zdezoeirntowany niewiedizalem co to jest gdyz uslyszalem to pierwszy raz;/ jakies 100 m przed szcytem sie to zaczelo - zauwazylem po chwili ze mrga mi kontrolka oleju...ale zaraz po wyjechaniuna szczyt na pozioma drogę pipczenie zniknelo ( w sumie trwalo to moze jakies 10 - 15 sek z racji tego ze uz prawie bylem u samej góry podjazu ) wiec wydaje mi sie ze pod wplywem przechyly olejk z silnika zebbral sie w tylniej jego czesci albo cos takiego i automatycznie takjakby poziom oleju spadl;/ no i wlasnie mam pytanie... ile miesci sie oleju w silniku ? ( GOLF 3 1.8 benzyna ) i czy to pipczenie bylo spowodowane tym czym mysle ze bylo?? po przyjezdzie do domu sprawdzilem i niby stan oleju na bagnecie w normie... odpowiecie mi na moje pytanie??
el_locco
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 19:10
Lokalizacja: Jasło

Postprzez Mati » 28 lip 2007, o 18:13

wiec tak oleju to 1.8 mono leje sie 4 literki a co do pipczenia do moze byc wiele przyczyn kiedys czytalem na ten temat kiedy w mojej furmance piszczal mi na okraglo wymienilem czujnik i jest ok
skoro stan oleju byl w normie to mozeliwe jest ze pod wplywem wlasnie nadmiernego przechylenia ale nie jestem fachowcem slyszalem tez ze ktos tam kiedys mial podobnie i to na kazdej stomej gorce , na zakretach nie przejmujac sie tym i nic nie naprawiajac jezdzil dalej ale nie twierdze ze to nic powaznego
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez bemo24 » 29 lip 2007, o 15:28

witam ponownie!a co do tego piszczenia to zauwarzyłem ze zaczyna piszczec jak zwalniam to zaczyna piszczec wciskam sprzegło dodaje garzu i piszczenie przestaje.a co do tego oleju to jest tyle ilo powinno byc.a wlasnie co do tgo czujnika to mozesz mi napisac gdzie on sie znajduje?
bemo24
 

Postprzez Mati » 29 lip 2007, o 17:28

wiec ja Ci powiem ze mialem identycznie z tym piszczenie wciskalem sprzeglo przegazowka i przetsawalo po jakims czasie znowu i ta sama procedura az w koncu wymienielem czujnik
znajduje sie on na filtrze oleju kolor jest prawdopodobnie bialy (bo sa dwa jeden bialy drugi chyba niebieski) koszt ok 10zł ale ja bym radzil najpierw zamienic sie z kims chocby na dzien czy to wina czujnika jak nie piszczy to wiemy na bank
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez bemo24 » 29 lip 2007, o 21:14

wielkie dzieki zrobie tak jak mowisz.pozdro :-D
bemo24
 

Postprzez Mati » 30 lip 2007, o 18:10

jak sie Ci sie uda wyelimionwac to daj znac co to bylo
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie

Postprzez bemo24 » 3 sie 2007, o 18:08

udało sie :-D wymiana czujnika i oleju pomogła!!! pozdro :mrgreen:
bemo24
 

Postprzez Mati » 4 gru 2007, o 21:21

heh przegladalem swoje stare posty no i trafilem heh bemo24 :-| moze jakis punkcik???? :-| :-) :-) bo tak lyso :evil:
my name is kokaine i'll mess up your brain if you know what i know
Avatar użytkownika
Mati
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 lip 2007, o 13:34
Lokalizacja: konskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości