Proszę o pomoc!!!!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Proszę o pomoc!!!!

Postprzez MarcinKowalczuk » 3 lis 2007, o 17:15

Witam,
Mam pytanie co do sondy lambdy a mianowicie odchodzi od niej taki czarny kabelek który następnie idzie do jakiejś kostki, u mnie ten kabel jest przecienty czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy to jest normalne z silnikami z LPG 1,8 90KM 94r. i jakie negatywne lub pozytywne skutki to nie sie za sobą? aha i właściwie do czego jest ta sonda.
Za pomoc serdecznie dziękuje i szerokiej drogi!!!!Pozdro
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Proszę o pomoc!!!!

 

Postprzez vibes » 3 lis 2007, o 18:00

Sonda lambda umieszczona jest w kolektorze wylotowym silnika benzynowego z katalizatorem. Gdy się popsuje, silnik traci moc, a samochód – osiągi.

Sonda lambda mierzy zawartość tlenu w spalinach. Ta informacja jest niezbędna dla mikroprocesora ustalającego skład mieszanki paliwowo-powietrznej kierowanej do silnika. Skład tej mieszanki, a więc stosunek paliwa do powietrza, jest ściśle określony i musi być zawsze taki sam. W przeciwnym razie katalizator nie będzie właściwie oczyszczał spalin. Dzięki pomiarowi zawartości tlenu w spalinach można określić, czy silnik spala właściwą mieszankę paliwowo-powietrzną. Sonda lambda nieustannie mierzy zawartość tlenu w spalinach, przekazując informacje w systemie dwustanowym – “za dużo” lub “za mało”. Gdy sonda lambda przestanie przekazywać te informacje, mikroprocesor sterujący układem wtryskowym silnika przestawi się na tzw. tryb stały. W efekcie moc silnika zostanie zredukowana, zużycie paliwa wzrośnie o ok. 15%, jednak będzie można dojechać do warsztatu. Trzeba to zrobić jak najszybciej, bowiem niekorzystny skład mieszanki paliwowo-powietrznej może uszkodzić katalizator.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez MarcinKowalczuk » 3 lis 2007, o 18:13

wielkie dzięki Vibes!!! Miałem właśnie takie odczucie że auto straciło na osiągach do tego pali mi ok 13litrów gazu w mieście i ok 8,5 na trasie przypominam że jest to 1,8 90Km w więc pali troszkę za dużo i do tego sprawdziłem na stacji diagnostycznej że ma za dużą emisje spalin czyli wniaskuję że mam walniętą sonde!!

Ale co z tym przeciętym kabelkiem który łączy sondę z jakąś kostką to tak ma być czy co????
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez vibes » 3 lis 2007, o 18:20

Myślę, że kabelek powinien być na miejscu, chyba że gaz zakładali partacze i odcięli lambdę bo z lambdą mógł gasnąć. Sprawdź to koniecznie u dobrego mechanika.
--==///Memento Mori///==--
Avatar użytkownika
vibes
Czytacz
 
Posty: 70
Dołączył(a): 30 kwi 2007, o 11:14
Lokalizacja: ZCH

Postprzez MarcinKowalczuk » 3 lis 2007, o 18:23

Wielkie dzięki Vibes za pomoc. A tak przy okazji może ktoś mógłby polecić jakiegoś mechanika specializującego się w Golfach albo ogólnie w VW. Pozdro
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MarcinKowalczuk » 3 lis 2007, o 18:35

Najlepiej w Warszawie.
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartek19mm » 4 lis 2007, o 13:29

Kolego na 100% odcięty kabelek to wina gazowników u mnie zrobili to samo. pojechałem zrobić test sondy a jej jakby wogóle nie było, okazało sie że jast żle podłączona(na 1 kabel), takie rzeczy się niestety u nas zdarzają
Avatar użytkownika
Bartek19mm
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 12:53
Lokalizacja: Bukowno

Postprzez MarcinKowalczuk » 5 lis 2007, o 23:09

a jak zrobiłeś test sondy? u mnie kabel jest perfidnie odcięty ale kabel jest tylko jeden taki czarny który idzie do jakiejś kostki tych kabli od sondy powinno być więcej???
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartek19mm » 6 lis 2007, o 00:22

test sondy zrobi ci każdy mechanik wystarczy pomierzyć napięcie na sondzie. a u mnie też właśnie perfidnie wisiał jeden kabel. wg schematu elektrycznego do sondy powinny iść dwa więc udaj się do mechanika i niech to sprawdzi
Avatar użytkownika
Bartek19mm
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 12:53
Lokalizacja: Bukowno

Postprzez MarcinKowalczuk » 6 lis 2007, o 21:44

WIELKIE DZIĘKI BARTEK!!
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bartek19mm » 6 lis 2007, o 23:09

nie ma za co, pozdr..:)
Avatar użytkownika
Bartek19mm
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 cze 2007, o 12:53
Lokalizacja: Bukowno


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości