Problem z zamocowaniem kopułki 1.8 ABS

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z zamocowaniem kopułki 1.8 ABS

Postprzez szosiu » 12 gru 2015, o 19:34

Cześć

Kupiłem nowy komplet; palec, kopułka i przewody WN.

Gdy zapiąłem kopułkę na te dwa zapięcia przy próbie odpalenia palec blokuje się na styku od 4 cylindra. Raz ścięło palec na klinie, inny razem palec przetrwał ale przesunął kopułkę tak że wyskoczyła z zapinek! Kupiłem inny zamiennik palca. Jest nieco krótszy więc prawie nie zaczepia o styk kopułki. Ale czasami słychać takie popukiwanie od wewnątrz. Dotknę ręką z boku i juz nie puka. Generalnie jest cos nie halo z tym bo ząb kopułki nie siedzi we wnęce kielicha aparatu. Gdy aparat jest zapięty to lekko balansuje na boki, podpiera się na tym zębie. Kopułka siedzi krzywo patrząc z boku.

W aparacie , w tym kielichu patrząc od góry jest takie wycięcie. Z kolei na kopułce w miejscu styku z tym kielichem jest wystający ząb. Pytanie czy w to wycięcie ma wejść ten ząb kopułki ? Jeśli włożę kopułkę własnie w ten sposób to mocowania są obok tych zapięć.

Patrząc na moje zdjęcie, zielonym kółkiem zaznaczyłem ten ząb kopułki.
Pytanie za 100 pkt, co czego on służy ?
Załączniki
<
Bez tytułu.jpg
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Problem z zamocowaniem kopułki 1.8 ABS

 

Re: Problem z zamocowaniem kopułki 1.8 ABS

Postprzez kolopn » 12 gru 2015, o 19:38

W ABU pamiętam, że taki wypustek w kopułce wchodził w odpowiednie miejsce w aparacie, co zabezpieczało przed obrotem kopułki.
Avatar użytkownika
kolopn
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 12 mar 2015, o 10:29
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem z zamocowaniem kopułki 1.8 ABS

Postprzez szosiu » 12 gru 2015, o 19:44

U mnie w aparacie jest takie miejsce na ten ząb :) Problem w tym że wtedy mocowania mi nie pasują (zapięcia są przesunięte i nie zapnę kopułki)

Znalazłem fotkę ciekawą w necie

U mnie jest kopułka z górnej pary na zdjęciu a palec z dolnej pary. Czy ma to prawo nie działac ?
Wszystko wskazuje na to ze u mnie jest aparat pod dolne zdjęcie a ja mam kopułkę z górnego zdjęcia :/
Załączniki
<
Bez tytułu.jpg
szosiu
Czytacz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6 maja 2013, o 08:48
Lokalizacja: Wrocław / Polanica
Rocznik: 1993
Silnik: 1.8 ABS
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości