Problem z wilgocią (chyba)

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z wilgocią (chyba)

Postprzez tjkclub » 5 lis 2007, o 14:50

Mam problem który ujawnił sie jakis miesiąc temu i nie wiem co może być tego przyczyna. Mianowicie po dłuższym postoju w wilgotnych warunkach tzn pada deszcz, poranna rosa itp gdy próbuję odpalić rozrusznik kręci odpali na sekunde i zgaśnie. 2 próba to samo i za trzecim również.
Za 4 razem już odpali ale obrotomierz najpierw przez ok 2sek lezy jakby silnik nie działał potem idzie do 1000obr na chwile spada do ok 400 znowu 1000 i juz jest OK.

I tak za każdym razem. :(

I jeszcze jedno to przydażyło mi sie wczoral. Padał deszcz i przy dojeżdzie do skrzyzowania była duża kałuża i nie miałem mozliwości jej ominąć. Po dojechaniu zatrzymałem sie chce ruszać auto przejecjhało ok 5 m i padło. Nie chciał odpalić dopiero po ok 3 min kręcenia (z przerwami) ruszył ale z takimi samymi odjawami co wyżej tzn obrotomierz najpierw przez ok 2sek lezy jakby silnik nie działał potem idzie do 1000obr na chwile spada do ok 400 znowu 1000 i juz jest OK.


Czy to może byc spowodowane przez to samo? I co to może być bo niestety nie znam sie za dobrze na silnikach
tjkclub
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 14:37
Lokalizacja: Ruda Śląska

Problem z wilgocią (chyba)

 

Postprzez lukas2087 » 5 lis 2007, o 17:36

ja mam to samo wlasnie i nie wiem co jest na poczatku myslalem ze moze ktorys kabel jest ma wieszchu wiec zaizolowalem wszystkie kable i wczoraj najechalem na kilka kaluz i zaczal mi gasnac na wolnych obrotach a jak jehchalem to takie bylo uczucie jak bym jehchal na ostatnim litrze paliwa jak cos bedziesz wiedzial to daj znac
Łukasz.
Avatar użytkownika
lukas2087
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 18:21
Lokalizacja: Wroclaw/ Twardogóra

Postprzez tjkclub » 5 lis 2007, o 20:28

Nie ma problemu. Jak coś, gdzieś, od kogoś sie dowiem to od razu napiszę :-)
tjkclub
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 14:37
Lokalizacja: Ruda Śląska

Postprzez krzychu » 5 lis 2007, o 20:59

post został usunięty w związku z nadużyciem/wykorzystywaniem mojej własności (mail, domena oraz imię) bez mojej zgody. nigdy nie zakładałem konta, ani nie korzystałem z tego forum, więc żadna wypowiedź nie może wiązać się z moją osobą.

również w związku z brakiem reakcji administratorów forum golf 3 na prośbę o skasowanie profilu (udokumentowane dwukrotnie: 2007.10.29 i 2008.11.23) została zrobiona kopia serwisu na potrzeby analizy i przedstawienia jej odpowiednim organom ścigania w celu złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa w związku z nadużyciem/wykorzystywaniem mojej własności bez mojej zgody.

z poważaniem
Krzysztof Pietrzak
Ostatnio edytowano 17 mar 2009, o 04:20 przez krzychu, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
krzychu
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 paź 2007, o 12:40
Lokalizacja: polska

Postprzez lukas2087 » 7 lis 2007, o 12:30

mi sie zdaje ze to moze byc sonda lambda bo dzisiaj bylem u mechanika wymienial mi olejto zajrzalem i zauwazylem odkryty kabel co idzie od katalizatoranie niejestem na 100% pewny czy to powoduje to
Łukasz.
Avatar użytkownika
lukas2087
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 18:21
Lokalizacja: Wroclaw/ Twardogóra

Postprzez Redrick » 7 lis 2007, o 14:35

nie sądze że by to była sonda jak ją odczepisz to jedynie zwiekszy sie spalanie ale różnicy w jeździe raczej nie odczujesz ja bym mówił że to kable od napięcia
Avatar użytkownika
Redrick
Czytacz
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lip 2007, o 19:14
Lokalizacja: Szamotuły

Postprzez lukas2087 » 7 lis 2007, o 14:56

a jak to mozna sprawdzic ze to kable od napiecia
Łukasz.
Avatar użytkownika
lukas2087
Badacz tematu
 
Posty: 215
Dołączył(a): 19 paź 2007, o 18:21
Lokalizacja: Wroclaw/ Twardogóra

Postprzez bartekk00 » 8 lis 2007, o 17:13

Witam
Miałem ten sam problem jakis czas temu, jak auto postało dłuzej to skakały mi obroty jakos tak dziwnie przerywał, gdy przejechałem jakas chwile problem mijał wiec wymieniałem kopułke i teraz jest wszystko ok. wymiana nowej kopułki jest to koszt około 40zł.
Pozrawiam
bartekk00
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 lis 2007, o 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez bąku » 9 lis 2007, o 21:37

no ja również proponuję wymianę kopułki i palca przy okazji za jednym zamachem, i mam prośbe do kolegi tjkclub niech zmieni opis silnika w aucie bo silnika o oznaczeniu ABE to niema :mrgreen:
pierwszego dnia było powietrze
drugiego dnia powstał volkswagen
bąku
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 10:57
Lokalizacja: Warszawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości