Problem z PRZEPUSTNICA Nie odpala

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z PRZEPUSTNICA Nie odpala

Postprzez Szymon20 » 15 cze 2013, o 11:21

Witam!Posiadam GOLFA 3 1.6 BEZYNA 75KM 96 ROK.Golfik ma problem z odpaleniem za 1 razem.Wygląda to tak: w środe rano odpalam auto w garażu golfika dławi,lecz za 2 razem odpalił
przydławiło go dodałem gazu i było ok. Stanąłem na parkingu w miescie po godzinie wracam auto nie odpala, odpalił za 3 razem i co obroty falują moedzy 800 a 2000 lecz golf jedzie.Dzien wczesnie dolałem oleju i bałem sie ze go przelałem telefon do mechanika (kuzyn nim jest).Powiedział ze tak sie nie powinno robic po przelaniu olejem przyczyna jest inna.Kuzyn przypomniał sobie ze jakis czas temu wspomniał mi o adaptacji przepustnicy i ze to moze byc przyczyna.Dzien ADAPTACJI PRZEPUSTNICY oczywiscie najpierw dokładne czyszczenie ręczne i potem komputer i zaczynaja sie jaja.Pojawiły sie błędy:Pompa paliwa,czujnik halla,przepustnica i jeszcze jakas pierdoła.Usuwamy błedy i robimy adaptacje.Auto mie przyjeło adaptacji i wywaliło te same błedy poza tam jakas pierdoła która pokazał wczesniej.Golfina przyja adaptacje dopiero po 6 razie.Ponowne odpalenie auta i wywala błedy i zresetował ustawienie przepustnicy.Wyglada to tak ze nie zapali bez dodania gazu a i nawet z gazem nie zawsze łapie.Po 4 razie próby odpalenia (kluczyk przekrecony w tryb zapłon) czekam 3 sek i próbuje odpalic gasna kontrolki nie odpala.Ponownie pale auto i kontrolki nie gasna ale go dławi i bez gazu nie odpali.Co jest grane BŁAGAM O POMOC.
Szymon20
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 10:38
Lokalizacja: Gilowic

Problem z PRZEPUSTNICA Nie odpala

 

Postprzez IntruZZ » 15 cze 2013, o 12:29

czujnik halla , aparat zapłonowy do sprawdzenia
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Problem z PRZEPUSTNICA Nie odpala

Postprzez Szymon20 » 15 cze 2013, o 13:31

IntruZZ dzieki za podpowiedz i prosze o wiecej porad co mogło nawalic.
Szymon20
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 10:38
Lokalizacja: Gilowic

Postprzez trollu » 15 cze 2013, o 14:23

a jak nie odpali to słychać nastawnik przepustnicy - jakby chciał ją ustawić przez parę sek.?
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Problem z PRZEPUSTNICA Nie odpala

Postprzez Szymon20 » 15 cze 2013, o 21:20

Trollu dziekuje za podpowiedz.A czy w silniku moze byc walniety komp i dlatego resetuje ustawienie przepustnicy i ustawia swoje?
Szymon20
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 10:38
Lokalizacja: Gilowic

Postprzez IntruZZ » 25 cze 2013, o 21:20

ja mam u siebie to samo 1.6 benzyna. po remoncie silnika wymianie czujników itp halla itp , nie zawsze równo odpali musze go gazem przetrzymać chwilkę . Pokazuje bła nastawnik przepustnicy... ale u mnie to akurat wiadome bo u mnie to krokowiec walnięty :) a on u mnie robi bezpośrednio w przepustnicy
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Walnięta kostka pod stacyjką

Postprzez Szymon20 » 6 lip 2013, o 09:37

Problemem okazała sie kostka pod stacyjką.Po wymianie kostki adaptacja poszła bez problemu a i reszta błedów znikła sama tak powiedział mechanik. Mimo to dzieki za podpowiedzi i pozdrawiam.
Szymon20
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 10:38
Lokalizacja: Gilowic


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości