Problem z pompa paliwa, brak napięcia, pomocy !!!

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z pompa paliwa, brak napięcia, pomocy !!!

Postprzez bryan92 » 2 gru 2011, o 22:34

Witam

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ szukając nie znalazłem odpowiedzi. Mój problem dotyczy pompy paliwa, a dokładniej braku jej działania. Dzisiaj dostałem się do pompy, sprawdziłem napięcie na wtyczce i nic, brak napięcia.

Teraz liczę na pomoc w odnalezieniu bezpiecznika lub też przekaźnika który steruje pompa. Gdzie mam szukać ?
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Problem z pompa paliwa, brak napięcia, pomocy !!!

 

Postprzez Diego » 2 gru 2011, o 23:41

Diego
Czytacz
 
Posty: 111
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 23:51
Lokalizacja: Małopolska

Postprzez pablomed » 4 gru 2011, o 01:28

bryan92, przy tym sposobie sprawdzania musisz pamiętać że napięcie w pompie jest tylko na uruchomionym silniku, i przez sekundę po włączeniu zapłonu więc trzeba poprosić kolegę o pomoc. Jeśli napięcie jest przez tą sekundę, a potem jak zaczniesz kręcić rozrusznikiem i nie pojawia się, to pierwszy podejrzany jest czujnik halla w aparacie zapłonowym. Sprawdź też bezpiecznik od razu. No i czy jest iskra
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez bryan92 » 4 gru 2011, o 12:26

pablomed, Udało mi się teraz tylko bezpiecznik sprawdzić, jest dobry. Potem z bratem postaram się sprawdzić jeszcze raz napięcie na pompie. Dodam ze auto na gazie odpala, jak jest zimny to ciężko, ale silnik można uruchomić.

Czy w takim razie czujnik halla podczas pracy na gazie nie ma znaczenia? Tak w ogóle mógłby wyjaśnić zasadę działania tegoż czujnika ?
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez suchy1979 » 5 gru 2011, o 13:15

Poniżej masz linka, którym szczegółowo opisane jest działanie czujnika halla.
Oczywiście czujnik halla działa zarówno na Pb jak i na LPG. W największym skrócie można powiedzieć, że czujnik jest po to, aby procesor wtrysku gazu "wiedział" jakie obroty ma silnik a w związku z tym na podstawie sygnałów z Halla jest ustalane kiedy wtryskiwać paliwo do konkretnego cylindra, jak duże wyprzedzenie wtrysku zrobić żeby gaz się optymalnie wymieszał w dolocie, ile wtryskiwać gazu itp.

Link
suchy1979
Czytacz
 
Posty: 39
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 14:41
Lokalizacja: Cieszyn
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez bryan92 » 12 gru 2011, o 16:53

Witam ponownie, po tygodniu bo wcześniej nie miałem zbytnio czasu, a auto nie było mi potrzebne, zabrałem się do roboty.

Napięcie dochodzi, z punktu elektryki wszystko sprawne, lecz sama pompa jest spalona. Teraz moje pytanie, bo odkręciłem pierwsza cześć. Z ta nie było żadnego problemu, lecz problem pojawił się kiedy chce wyciągnąć cały klosz z pompa. Kręcę w lewo i nic. Czy nie można jakoś wydostać samej pompy ?

[ Dodano: 2011-12-13, 21:17 ]
Po kilku próbach udało mi się zdemontować pompę paliwa. Po czym rozpocząłem rozbiórki całego klosza. Pierwsze co zrobiłem to zmierzyłem rezystancje, brak jakiegokolwiek oporu, więc uznałem że na bank spalona. Rozbieram dalej, kiedy już miałem samą pompę w ręku sprawdzam jeszcze raz. I tu zaskoczenie, rezystancja jest, więc podłączam do zasilania działa, pompuje i wszystko wydaje się sprawne.

I tutaj moje pytanie, dlaczego wcześniej pompa nie pracowała ? Jutro myślę już zrobić kolo tego, więc nie wiem czy zakładać starą czy kupić nowa ? Co radzicie ?
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR

Postprzez pablomed » 14 gru 2011, o 00:26

wiesz ciężko powiedzieć, pompa to jest silniczek i ma szczotki mogły się zużyć . Lepiej sobie zakup choćby najtańszy zamiennik , powinien ze trzy lata wytrzymać a czasem dłużej
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez bryan92 » 14 gru 2011, o 20:31

Na razie, wszystko jest dobrze. Zobaczymy jak długo. Dziękuje wszystkim za pomoc.
Avatar użytkownika
bryan92
Czytacz
 
Posty: 127
Dołączył(a): 6 lip 2011, o 20:22
Lokalizacja: KGR


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 15 gości