problem z olejem 1,4

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

problem z olejem 1,4

Postprzez JOJO1989 » 26 lis 2012, o 16:57

Witam jestem szczesliwym posiadaczem VW golf 3 z silnikiem 1,4 b. a ostatnio zaczely sie dziac cuda i nie wiem co jest tego powodem;/ a to co sie dzieje i spowodowalo moj niepokoj:
jak jest zimny to jest wszystko ok ale jak sie zagrzeje do 90 i na luzie zapala sie kontrolka oleju po lekkim dodaniu gazu aby przekroczylo 1000obrotow kontrolka gasnie.
czym to moze byc spowodowane i jak sie pozbyc tej ze usterki.
slyszalem ze to moze byc cisnienie oleju, awaria czujnika poziomu oleju z kolei ktos inny powiedzial ze to moze byc smok zapchany. jakies rady ?moj gg 5831165
JOJO1989
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 14:06
Lokalizacja: mikołów

problem z olejem 1,4

 

Postprzez michaal » 26 lis 2012, o 18:01

Najpierw napisz jaki masz silnik (kod) i rok produkcji bo pewne silniki maja 2 czujniki a drugie 1. Potem napisz jaki masz wlany olej.
michaal
Badacz tematu
 
Posty: 349
Dołączył(a): 21 kwi 2009, o 17:37
Lokalizacja: Mierzyce/Wieluń

Postprzez prezesik » 26 lis 2012, o 18:30

Jeżeli stary olej to czujnik może piszczeć. Najczęściej winny jest uszkodzony czujnik oleju ten znajdujący się bliżej paska rozrządu (brązowy). Są one z tyłu silnika tuż nad świecami, jest ich 2 sztuki, dochodzi do nich po jednym kabelku. Koszt nowego zamiennika to ok 15-30 PLN.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez JOJO1989 » 27 lis 2012, o 19:25

ojj oznaczenia silnika nie znam a olej wlany jest 10w40 a co do oleju olej zostal wlany w marcu i przejechalem na nim niecale 5tys km rocznik autka to 95.

[ Dodano: 2012-12-09, 00:40 ]
w tym tygodniu autko jedzie do mechanika na ogolny przeglad przed przegladem zaraz po oddaniu autka od mechanika powiem co tam bylo robione i co bylo z tym olejem tak wiec teraz zycze wszystkim przyczepnosci na tych zimnych drogach

[ Dodano: 2012-12-10, 21:59 ]
oj nie mam najlepszych wiesci;/ w sobote bylo jeszcze wszystko ok a w niedziele kontrolka oleju jak sie zapalila tak sie pali wymienilem czujnik cisnienia oleju i nic nie pomoglo jutro autko zawioze na sprawdzenie cisnienia mam nadzieje ze to tylko pompa oleju ale napewno dam znac co dalej dzieje sie w tym temacie.

[ Dodano: 2012-12-22, 16:20 ]
witam problem z olejem przeszedł do przeszłości, wymiana pompy oleju przyniosla efekt, teraz moja trójeczka smiga tak jak powinna znajomi podrzucili mi kilka innych pomyslow jak pozbyc sie z kontrolka oleju ale niestety juz po wymianie pompy a mianowicie zageszczacz do oleju lub wymiana oleju i filtra na gestszy tak wiec jak ktos bedzie mial taki problem mam nadzieje ze moj przypadek w jakims stopniu pomoze rozwiazac wasze broblemy zycze wesolych swiat:)
JOJO1989
Berbeć
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 14:06
Lokalizacja: mikołów


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 7 gości