Problem z odpaleniem silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem silnika

Postprzez KrzysztofS1992 » 1 wrz 2013, o 15:49

Witam.
Szukam pomocy nie wiem co się dzieje z samochodem .
wczoraj podczas jazdy mi zgasł i nie mogę go odpalić , nie wiem co może być przyczyną tego dodam jeszcze że jak go kupiłem to miałem problemy z obrotami strasznie skakały na biegu jałowym . Czytałem na innych forach że może to być przyczyna silniczka krokowego nie wiem na ile jest w tym prawdy bo porostu się nie znam na mechanice , proszę o pomoc w ustaleniu przyczyny zaprowadził bym go do mechanika ale samochód zepsuł mi się po trasie i zostawiłem go u kolegi . Dodam że jest to golf 3 1.6 Benzyna + gaz .
KrzysztofS1992
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 15:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Problem z odpaleniem silnika

 

Postprzez IntruZZ » 1 wrz 2013, o 15:52

zaprowadź do mechanika i niech podepnie komputer.
Na pewno masz silniczek krokowy wywalony skoro tak Ci falował a co do zgaśnięcia hmm, przyczyn może być wiele , może czujnik halla , wtedy polecam wymienić aparat zapłonowy.
Bez mechanika się nie obejdzie , zaholuj gofra i niech czyta błędy

PS. nie życzę Ci tego co ja miałem , po kupnie obroty falowały na drugi dzień zgasł i nie chciał odpalić , cały silnik trzeba było wyremontować ;)
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK

Postprzez Paweu » 1 wrz 2013, o 15:59

IntruZZ napisał(a):zaprowadź do mechanika i niech podepnie komputer.


Porada godna golf3.pl. nie ma co... :-|


KrzysztofS1992 napisał(a):wczoraj podczas jazdy mi zgasł i nie mogę go odpalić


Iskra jest?Paliwo jest i podaje? Kontrolki się zapalają? Aku naładowane? Nic nie napisałeś o tym...
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez KrzysztofS1992 » 1 wrz 2013, o 16:00

Drogie Może być takie sczytanie błędów ?

[ Dodano: 2013-09-01, 15:07 ]
Akumulator jest dobry nie dawno co wymieniałem a co do kontrolek to przy samym początku zapalają się trzy od oleju akumulatora i temperatury chyba po czym gasną co do iskry to nie maiłem jaka tego sprawdzić to samo z benzyną ponieważ nie posiadałem przy sobie żadnego klucza którym bym zdjąć flit paliwa . Miałem też ograniczony czas bo stało mi się to w trasie jak wracałem od dziewczyny a spieszyłem sie do pracy wiec zostawiłem go u kolegi na parkingu .

[ Dodano: 2013-09-01, 15:26 ]
Możesz mi napisać jak najłatwiej sprawdzę że benzyna jest bo co do iskry to wiem jak to sprawdzić jutro po pracy zamierzam się wybrać i zobaczyć może uda mi się coś przy nim zrobić jeżeli wiesz od czego sprawdzania mogę zacząć bym wdzięczny bardzo
KrzysztofS1992
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 wrz 2013, o 15:12
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez IntruZZ » 1 wrz 2013, o 17:04

Komputer to koszty zależne od danego mechanika :P ja u siebie płacę 30 zł , ale to tak się waha nawet chyba do 100 zł
Avatar użytkownika
IntruZZ
Czytacz
 
Posty: 143
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 20:22
Lokalizacja: Sokołów Podlaski WSK


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 13 gości