Problem z odpaleniem golfa po kilku dniach postoju

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem golfa po kilku dniach postoju

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 15:43

Witam. Posiadam golfa 3 z silnikiem 1.4 benzyna 95r. Ostatnio napotkał mnie pewien problem z którym zwracam się do Was. Otóż po czasie gdy auto jest nieużywane na 2 dni lub 3 dni nie mogę odpalić silnika... Jak już uda mi się odpalić to autem strasznie telepie i silnik gaśnie. Gdy jednak jakimś cudem nie gaśnie to po dodaniu gazu strasznie się dusi dymi na czarno lub siwo i po kilku zakrztuszeniach gaśnie.. Czasami gdy jest ok i wyjade to strasznie muli i tez sie dusi... gdy stanę np. na światłach to też gaśnie przy próbie ruszenia.. Oto co było wymieniane
-olej wraz z filtrem oleju
-filtr powietrza
-filtr paliwa
Świece też miałem wymienić ale okazały się w porządku więc nie ruszałem narazie.
Najdziwniejsze w tym problemie jest to że występuje on tylko gdy auto jest nieużywane 2 lub 3 dni. Gdy np dzisiaj jakimś cudem odpalę to jutro jest ok. Dodam tylko że wzrosło znacznie spalanie. Jest to moje pierwsze auto i nie mam pojęcia co mu dolega... Proszę o pomoc szanownych Kolegów. Pozdrawiam.
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Problem z odpaleniem golfa po kilku dniach postoju

 

Postprzez Opik » 23 paź 2014, o 15:47

a kopułka i palec rodzielacza była ruszana? Możliwe że jest już złachana albo nieszczelna i dostaje się tam wilgoć - to by tłumaczyło zachowanie samochodu
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 15:54

Nie było nic ruszane ani przy kopule ani przy palcu rozdzielacza. Do tej pory było ok ale od jakiegoś czasu się tak dzieje :c
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez Opik » 23 paź 2014, o 16:05

wszystko się kiedyż zużywa ;)
Ja obstawiam to, nie jest to duży koszt a wymiana nie zaszkodzi. Tak czy tak przed wymianą niech ktoś to obejrzy kto się zna
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 17:01

Opik : dzięki w sumie masz rację koszt nieduży a może się przydać :) Wróciłem właśnie od mojego Golfa.Próba odpalenia zakończyła się nieudanie. Silnik niby lepiej odpalał ale za chwilkę się dusił i gasł. Był ze mną znajomy który miał już w życiu kilka Golfów i stwierdził że to najprawdopodobniej sonda Lambda. Mam teraz do Was Koledzy pytanie jeśli to rzeczywiście sonda to jaki byłby jej koszt wraz z wymianą. ?
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez Golf Maniak » 23 paź 2014, o 19:22

A ja jednak wstrzymałbym się z wymianą sondy jak radził Opik, wymień palec i kopułkę rozdzielacza + świece zapłonowe jeśli po tym zabiegu dalej będzie problem z rozruchem samochodu szukaj przyczyny dalej.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 19:28

Golf Maniak : Dzięki :)Ok postaram sie jutro tego dokonać co napisałeś i opisze tutaj co z tego wyszło :) Jednak mam takie pytanie czy przy zużytej kopułce (i) lub palcu Golf może tak ogromnie dużo palić ? bo przy sondzie to raczej normalne.
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez Opik » 23 paź 2014, o 19:32

Ogromnie dużo tzn ile? Raczej nie powinno spalanie bardzo wzrosnąć przy zużytych elementach WN
Avatar użytkownika
Opik
Members
 
Posty: 7058
Dołączył(a): 28 lis 2011, o 22:22
Lokalizacja: Lublin
Silnik: 2.0
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 20:29

No do wystąpienia tego problemu z odpalaniem nie narzekałem na spalanie wręcz byłem zadowolony. Ale odkąd wystąpiły problemy z odpalaniem Golf pali mi duuużo więcej Jeżdżę około 30-40 km dziennie i mniej więcej wiedziałem ile mi pali ale teraz to jest tragedia spalanie dużo wzrosło więc dlatego podejrzewałem sondę Lambdę.
Ostatnio edytowano 23 paź 2014, o 20:34 przez edwin, łącznie edytowano 1 raz
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez Paweu » 23 paź 2014, o 20:31

edwin, A może tak podłącz auto pod kompa i sprawdź czy nie zapisały się jakieś błędy w sterowniku? Bo tak w ciemno to można trochę części powymieniać. ;-)
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez edwin » 23 paź 2014, o 20:34

Paweu napisał(a):edwin, A może tak podłącz auto pod kompa i sprawdź czy nie zapisały się jakieś błędy w sterowniku? Bo tak w ciemno to można trochę części powymieniać. ;-)

No chyba trzeba będzie :-(
edwin
Czytacz
 
Posty: 34
Dołączył(a): 23 paź 2014, o 15:34
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez MiroGti » 23 paź 2014, o 21:03

edwin napisał(a):po dodaniu gazu strasznie się dusi dymi na czarno

Podepnij pod kompa błędy na pewno są ,(zbyt bogata mieszanka) do sprawdzenia czujnik temperatury silnika i instalacja sondy czy nie ma zwarcia do masy lub uszkodzona jej grzałka ,przy takich objawach powinny być świece mokre jak je wykręcisz
Opik napisał(a):kopułka i palec rodzielacza

ale zacznij od tego ,będziesz miał pewność że układ zapłonowy nie szwankuje
Opik napisał(a): nie jest to duży koszt a wymiana nie zaszkodzi.

;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości