Problem z odpaleniem auta

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z odpaleniem auta

Postprzez vinni_pl » 27 lis 2013, o 14:31

Siemka ludzie, dawno mnie tu nie było ; / i potrzebuje pilnej pomocy

dwa dni temu poszedłem rano do auta,
auto odpaliło wskoczyło na 2 tyś obrotów i samo zgasło , myślałem że przyczyną był brak benzyny niestety po dolaniu benzyny nie idzie odpalić auta, akumulator jest naładowany,
dziś sprawdziłem czy pompka paliwa chodzi i działa filtr benzynowy też, doszedłem aż do zapłonu gdzie wszystko też działa beznyne podaję tak jak powinno, auto próbuje kręcić ale w żaden sposób nie chce zaskoczyć,

gdzie może tkwić problem ? prosiłbym o pilnee pomysły..
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Problem z odpaleniem auta

 

Postprzez Emiczka » 27 lis 2013, o 14:43

Pisałam ci spróbuj go odpalić z popychu jak załapie wina leży w rozruszniku.
Jeżeli nic się nie zadzieje, sprawdź świece i czy iskra jest na świecach, kable.
A jak ci będzie odpalać i gasnąć zobacz tez TPS bo przez ten czujnik mi też świrował i gasł.
Zobacz też przy okazji czujnik temperatury zew.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez krzysiogol » 27 lis 2013, o 21:12

W pierwszej kolejności sprawdź czy masz iskrę, bo bez tej wiedzy tak naprawdę można szukać igły w stogu siana.

Sprawdziłbym także przepustnice i ewentualnie ją przeczyścił/układ dolotowy.
Kilkukrotnie słyszałem, ze z w/w przyczyny pojawiał sie problem podobny do twojego bądź też silnik sie dławił podczas jazdy
krzysiogol
Czytacz
 
Posty: 108
Dołączył(a): 20 wrz 2012, o 20:51
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez redies » 28 lis 2013, o 22:22

sprawdź jeszcze stacyjkę a mianowicie czy kiedy kręcisz rozrusznikiem nie przygasają ci kontrolki na zegarach, przekręć na maksa kluczyk w stacyjce przy kręceniu. Ja tak też miałem okazało się że to wina stacyjki teraz pali od strzala.
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez vinni_pl » 28 lis 2013, o 22:40

redies napisał(a):sprawdź jeszcze stacyjkę a mianowicie czy kiedy kręcisz rozrusznikiem nie przygasają ci kontrolki na zegarach, przekręć na maksa kluczyk w stacyjce przy kręceniu. Ja tak też miałem okazało się że to wina stacyjki teraz pali od strzala.



jeżeli stacyjna działa one mają przygasać czy palić się cały czas ?
wiem że miałem problem ze stacyjką czasami trzeba było dopchać kluczyk żeby zaskoczył , ale sąsiad elektromechanik stawia prędzej na aparat zapłonowy i stwierdził żeby dać sobie spokój ze stacyjką bo mam zasilanie i mase która idzie na cewkę zapłonową .
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez redies » 28 lis 2013, o 23:35

przy kręceniu kontrolki nie powinny gasnąć jeżeli tak jest u ciebie to nigdy go nie odpalisz też tak miałem dlatego chcę ci podpowiedzieć. Sprawdź u siebie jak masz i wyjaśni sie kwestia stacyjki, jeżeli będą gasły to spróbuj przerkęcać kluczyk jeszcze dalej w prawo u mnie tak właśnie trzeba zrobić i pali za każdym razem ale wówczas też kontrolni nie gasną powodzenia
honor&patria
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie

Postprzez robak664 » 29 lis 2013, o 05:04

Jak gasną kontrolnki, wymień kostke stacyjki. Miałem to samo i pomogło.
My car, my passion, my lifestyle.
Avatar użytkownika
robak664
Czytacz
 
Posty: 92
Dołączył(a): 21 sie 2013, o 17:52
Lokalizacja: Tychy

Postprzez vinni_pl » 29 lis 2013, o 10:02

redies napisał(a):przy kręceniu kontrolki nie powinny gasnąć jeżeli tak jest u ciebie to nigdy go nie odpalisz też tak miałem dlatego chcę ci podpowiedzieć. Sprawdź u siebie jak masz i wyjaśni sie kwestia stacyjki, jeżeli będą gasły to spróbuj przerkęcać kluczyk jeszcze dalej w prawo u mnie tak właśnie trzeba zrobić i pali za każdym razem ale wówczas też kontrolni nie gasną powodzenia


sprawdzę dziś tą stacyjkę, ale to już raczej jest mało prawdopodobne, golf nie posiada iskry żadnej na żadnej ze świec nawet próbując uzyskać ją bezpośrednio od cewki skończyło się brakiem iskry :x sąsiad elektromechanik, obstawia aparat zapłonowy..
Avatar użytkownika
vinni_pl
Badacz tematu
 
Posty: 315
Dołączył(a): 10 lis 2012, o 00:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez łukasz1983 » 29 lis 2013, o 11:09

vinni_pl, Sprawdź,czy po włączeniu zapłonu masz na wtyczce do cewki napięcie 12V,jak jest to cewka do wymiany.
Avatar użytkownika
łukasz1983
Members
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 16:40
Lokalizacja: RKR
Rocznik: 1993
Silnik: 1.6 ABU 1.8 Z18XE
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez redies » 29 lis 2013, o 20:50

vinni_pl napisał(a):
redies napisał(a):przy kręceniu kontrolki nie powinny gasnąć jeżeli tak jest u ciebie to nigdy go nie odpalisz też tak miałem dlatego chcę ci podpowiedzieć. Sprawdź u siebie jak masz i wyjaśni sie kwestia stacyjki, jeżeli będą gasły to spróbuj przerkęcać kluczyk jeszcze dalej w prawo u mnie tak właśnie trzeba zrobić i pali za każdym razem ale wówczas też kontrolni nie gasną powodzenia


sprawdzę dziś tą stacyjkę, ale to już raczej jest mało prawdopodobne, golf nie posiada iskry żadnej na żadnej ze świec nawet próbując uzyskać ją bezpośrednio od cewki skończyło się brakiem iskry :x sąsiad elektromechanik, obstawia aparat zapłonowy..


aaaa to inna sprawa !!! faktycznie jak podpowiada kolega sprawdź aparat zapłonowy, ale może też być słaba masa tak sobie myślę, napisz jak będziesz już widział co go boli powodzenia
Avatar użytkownika
redies
Czytacz
 
Posty: 58
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 21:24
Lokalizacja: opolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości