Problem z odpalaniem zimnego silnika AGG. Dławienie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z odpalaniem zimnego silnika AGG. Dławienie

Postprzez winiarsko » 5 cze 2013, o 21:44

Witam, ostatnio mam problem z odpaleniem samochodu gdy postoji tak z powrotu z pracy do rana dnia następnego.. lub po prostu gdy silnik jest zimny. Problem polega na tym, ze gdy próbuje odpalić samochod to rozrusznik kreci kreci i nic... czasami odpali a czasami wyzerują się zegary itd. albo w ogole padnie akumulator. ale jak już odpali to dławi się mocno albo gaśnie przy mocniejszym depniecu gazu. poszedłem dziś wieczorem sprawdzić czy nie ma przebicioa na WN i nic nie było ale zauważyłem gdy dodawałem gazu w silniku znaczy się z poziomu maski to zauważyłem delikatne i kilkakrotne iskrzenie w okolicach cewki zapłonowej. np. na 5 minut dodawania gazu (ciagłem dławienie przy mocniejszym przekręceniu) iska pojawiła się 3 razy... i zastanawiam się tez co to są za czujniki ? Mam nadzieje, ze mi pomożecie bo nie widzic mi się dziennie odpalać z popychu.. aha! zapomniałem dodac. na pych samochod odpala bez najmniejszego problemu, na prostym sam popcham samochod wskoczę i na dwojce odpali od strzała.. dodaje fotki.
1 http://www.tinypic.pl/rxktz2yspq85
2 http://www.tinypic.pl/lbu85gzvkq2w

Dzieki za pomoc!
winiarsko
Czytacz
 
Posty: 122
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 22:58
Lokalizacja: Zabrze

Problem z odpalaniem zimnego silnika AGG. Dławienie

 

Postprzez trollu » 6 cze 2013, o 11:42

wszystkie zaznaczone to czujniki ciśnienia i temp oleju.
jak iskrzy z cewki to co chcesz wykombinować? wymień albo podmień na próbę i zobacz jak będzie a wtedy będzie można myśleć dalej
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron