Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

Postprzez 104i9fm » 1 sty 2016, o 22:47

Witam, mam problem z moim golfem 1.8 90km ... A więc wsiadłem dziś za kółko samochód odpalił bez problemu... Przejachałem jakiś kilometr do znajomego po czym trzymałem go na włączonym silniku przez jakieś 5-10 minut następnie wybraliśmy się na miasto i po 1-2 km silnik zgasł i odmówił posłuszeństwa.. Po chwili zorientowałem się że wskażnik paliwa wskazuje całkowicie pusty bak a był zatankowanyt do połowy... Zabrałem mały 2 litrowy kanisterek poleciałem na stacje wlałem jego zawartość do golfa po czym odpalił od strzała a wskaźnik paliwa pokazał połowe baku. Odrazu pojechałęm na stacje zatankowałem ok. 6-7 litrów przejechałem ok 60m i auto zgasło pokazując znów pusty bak.
Oglądnołem dokładnie miejsce na stacji w którym je tankowałem i odcinek jaki pokonałem , żadnych śladów paliwa.... Może się myle ale jak przejechałem 60m to po wlaniu takiej ilości paliwa powinno spod niego ciec jak z kranu? Poźniej stwierdziłem że wleje mu do baku znowu 2 litry i spróbuje ale wskaźnik wogóle się nie podniósł a auto już nie pali :/... Czy miał ktoś kiedyś taki problem? Czy to pompa się zacina?
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa

Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

 

Re: Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

Postprzez MiroGti » 2 sty 2016, o 11:21

Jak chcesz wiedzieć ile masz paliwa faktycznie to odkręć denko od baku i zobaczysz ,bo może masz wyciek i z tąd gaśnie , a może jest pełno i do sprawdzenia przekaźnik pompy i sama pompa czy się nie zaciera ,bez rozebrania nic nie wywróżysz ;-)
moj-golf/black-mk3-by-mirogti-t68213.html

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.
Avatar użytkownika
MiroGti
Forumowy wyjadacz
 
Posty: 856
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 20:04
Lokalizacja: KDA
Rocznik: 97
Silnik: 2.0 AGG GTI
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

Postprzez GolfiarzJR » 5 sty 2016, o 02:05

Wymieniałes filtry paliwa kiedyś? , pompa raczej na 90% , ale jak wskaźnik faluje to pływak(chyba tak to się nazywa) do wymiany? . Tak jak Miro napisał moze masz wyciek chociaz to byś widział ale rózne rzeczy się dzieją :D może warto sciągnąć ten bak i zorientować się co się dzieje
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Problem z odpalaniem (Wskaźnik paliwa wskazuje 0000 ?)

Postprzez 104i9fm » 9 sty 2016, o 12:50

Już wszystko jasne... Ktoś kto montował alarm w tym samochodzie podlączył się tak niechlujnie niechlujnie że samochód wkońcu się zdenerwował i odcinał zapłon czy tego chciałem czy też nie. Prąd nie dochodził do podzespołów a pompa się nie załączała :P
Przy okazji rozwiązał się problem z niedostateczną mocą. Teraz lata jak wściekły :D
104i9fm
Czytacz
 
Posty: 35
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 19:39
Lokalizacja: Bielawa


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości