problem z odpalaniem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

problem z odpalaniem

Postprzez adrian12 » 19 lis 2007, o 21:00

witam mam maly problem sytuacja wyglada biezaco na zimnym silniku auto nie chce mi odpalic z benzyny z gazu za 3 razem pali ale gdy silnik troche poracuje odpala za kazdym razem . sprawdzilem filtr paliwa pompke kable wn i swiece czy orientujecie sie jaka moze byc jeszcze przyczyna , ja sie domyslam ze moze byc wtrysk zasyfiony ale nie znam sie na tym za dobrze wiec prosze o rade dzieki
adrian12
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 17:00
Lokalizacja: kroczyce

problem z odpalaniem

 

Re: problem z odpalaniem

Postprzez margeo » 27 lis 2007, o 12:06

adrian12 napisał(a):witam mam maly problem sytuacja wyglada biezaco na zimnym silniku auto nie chce mi odpalic z benzyny z gazu za 3 razem pali ale gdy silnik troche poracuje odpala za kazdym razem . sprawdzilem filtr paliwa pompke kable wn i swiece czy orientujecie sie jaka moze byc jeszcze przyczyna , ja sie domyslam ze moze byc wtrysk zasyfiony ale nie znam sie na tym za dobrze wiec prosze o rade dzieki

No ja mam dokładnie to samo ... z tym ze mi czasem sie udaje odpalić za drugim razem ;) ... wtrysk wymieniłem (górną jego część bo mi rozpuściło membrane), filtry i tez ... majster mówi ze z racji ze benzyna była długo nie jeżdżona 'uciekły oktany' i kazał wyjeździć. Zobaczymy co będzie potem. PS. Czasem jeszcze tak dziwnie metalicznie stuka (pyka) przy odpalaniu 'po nocy' lub po dłuższym postoju (gdy mam wracać po pracy do domu).
Szlak mnie trafia :zly:
margeo
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 16:15
Lokalizacja: Koprzywnica

Postprzez Michał89 » 27 lis 2007, o 14:18

mam podobny problem.....nie moge go odpalić.....wymieniłem świece, krece kręce go i nic.....czasami coś zasyczy....i śmierdzi benzyną.... nie znam sie nie wiem jaka jest przyczyna.....myslicie że to cos w podobie waszego problemu?.....może tesh powinienem zobaczyć filtr paliwa? wtrysk?....pomocy
Michał89
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 lis 2007, o 14:13
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez ski_man » 28 lis 2007, o 23:57

Wtrysk, to moja opinia... Skoro, nie potrafi gazu nawet zalaczyc... Moj golfik mnie troche poszkolil i wlasnie ten sam problem:D wiec radze wtrysk dac obejrzec mechanikowi. Rowniez wymienilem wszystkie kable, swiece, kopulke aparatu zaplonowego, palec w nim, wszystkie filtry. Mechanik mowil ze to pompka w takim razie, ale nie dalo mi to spokoju i sam rozebralem wtrysk... a z nim to juz potem do elektryka z moja diagnoza:) Odziwo poprawna:)
Avatar użytkownika
ski_man
Berbeć
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 lis 2007, o 23:25
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Postprzez adrian12 » 29 lis 2007, o 21:54

sprubujcie tego mi pomoglo : na stacji benzynowej sa srodki do czyszczenia wtryskow ok 30 zl za 200ml wlejcie polowe do baku i zatankujcie gdzies ok 5 litrow benzyny aby sie wymieszalo i inech troche popali silnik pociagnie tego srodka gdy przestygnie silnik powien juz palic normalnie jak nie pomoze to jedynie mechanik zostaje
adrian12
Berbeć
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2007, o 17:00
Lokalizacja: kroczyce

Postprzez dziabi3 » 29 lis 2007, o 22:38

co do czyszczenia wtrysku to rawda sa takie srodki istnieją i sa polecane przez mechaników tylko je sie stosuje jak naj mniej rozcienczone lub według zalecen producenta.

a co do tego pykania to terz miałem kiedys 2 razy jak na zimnym silniku dałem w komin

ale sie samo uspokoiło a mechanior powiedział ze to podcisnienie od serwo i ze to separator co jest na werzach styłu za filtrem kichnoł se
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez czorny27- » 30 lis 2007, o 10:52

a sprawdzał moze ktos cewke moze to wina cewki zenie odpala na zimnym silniku!!!!!!!!!!!!
czorny27

aktualne foto str.1
zlot PleszeVW str.27
nowe kolo na sezon 2009 brock B5 16'' str.19,polerka rantu str.20
sesja sezon 2009!!! str.22!!!
recaro gti edition str.17!!
foty sezon 2008 str.8!!!!!!!!!!!
zlot golf3.pl str.6!!!
Avatar użytkownika
czorny27-
Members
 
Posty: 720
Dołączył(a): 25 paź 2007, o 18:20
Lokalizacja: kutno

Postprzez siarra » 2 gru 2007, o 21:51

Witam na moje sprawdz czujnik temperatury wody czasami jest tak ze czujnik zle wskazuje temperature i np: na zimnym silniku czujnik mysli ze płyn ma juz 50-70*C wskaznik pokazuje dopiero od 70 i ty tego nie widzisz a komputer mysli ze silnik jest juz troche nagrzany i inaczej dawkuje paliwo. Z taką sytuacją spotkalem sie juz 2 razy. Pozdrawiam.
siarra
Berbeć
 
Posty: 14
Dołączył(a): 8 sie 2007, o 19:31
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez margeo » 3 gru 2007, o 16:27

Udało się (odpukać ;) ) !!
Pomogła wymiana górnej części wtrysku i takiej uszczelki która się w niej znajduje, a ponadto zlanie starego paliwa i zatankowanie świeżego ... acha zdjąłem tez takie metalowe 'osłony' przy kablach wysokiego napięcia.
Jak narazie wszystko jest ok.
margeo
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 16:15
Lokalizacja: Koprzywnica

Postprzez Tongpo » 3 gru 2007, o 16:38

A cze mu zdjąłeś metalowe osłony?
Tongpo
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 12:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez margeo » 3 gru 2007, o 18:08

Tongpo napisał(a):A cze mu zdjąłeś metalowe osłony?

Tak mi podpowiedział jeden majster ... ze niby moze być malutkie przebicie, a te osłony 'i tak są po nic' ... nie wiem, nie znam sie, zrobiłem co mi kazali i działa :)
margeo
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 7 lis 2007, o 16:15
Lokalizacja: Koprzywnica

Postprzez Tongpo » 4 gru 2007, o 15:23

ja mam problem aktualnie z odpaleniem golfa w ogóle - -moze też zdjeme osłony..hmmm
Tongpo
Czytacz
 
Posty: 73
Dołączył(a): 1 paź 2007, o 12:33
Lokalizacja: Kraków


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości