problem z obrotami

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

problem z obrotami

Postprzez Kondziu » 18 cze 2013, o 17:46

Cześć.. Od jakiegoś czasu a mianowicie od momentu zakupu mojego golfa miałem problem z obrotami ( odcinał przy ok 5 tys ).. Po podłączeniu do kompa wyświetlił się komunikat " błąd czujnika halla itd itd " Myślałem, ze czujnik jest walnięty, ale odkryłem ze zapłon jest przestawiony.. Wiec ustawiłem poprawnie ( tak mi się przynajmniej wydaje bo ustawiałem według znaków ) rozrząd i co i nic.. Nadal odcina przy ok5 tysiącach.. Ale w momencie gdy zrestartuje komputer np skasuję go podłączając lapka albo poprzez zdławienie silnika przy ruszaniu i odpalę na nowo błąd nie pojawia się aż do momentu ponownego poprawnego zgaszenia i uruchomienia silnika.. Nie chce teraz kombinować i słuchać się " fachowców " bo najlepiej powiedzieć jest a wymień czujnik albo przepływomierz albo to albo tamto.. Może ktoś miał podobny problem i jest na to jakiś inny sposób.. Co może być nie tak.. Ogólnie różnica jest ogromna przy jeździe z błędem i bez niego.. Jakbym miał z 30 km więcej..
Golfik ma silnik ABF 1,6 101km
Pozdro.. :-)
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń

problem z obrotami

 

Postprzez paxstor » 18 cze 2013, o 18:07

Kondziu, Wymień czujnik miałem to samo wymieniłem i przez jakiś czas miałem spokój :-P teraz znowu muszę wymienić bo wsadziłem jakieś dziadostwo... :zdegustowany:
Avatar użytkownika
paxstor
Members
 
Posty: 752
Dołączył(a): 28 lut 2011, o 21:08
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Kondziu » 18 cze 2013, o 22:35

No tak, tylko że czujnik jest u mnie pod poduszka a to kupa roboty.. No ale jutro podjadę do takiego solidnego warsztatu i niech mi zdiagnozują co jest nie tak.. Zobaczymy co wyjdzie.. ;)
Avatar użytkownika
Kondziu
Berbeć
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 18:30
Lokalizacja: Toruń


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości