Problem z jazdą na benzynie

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z jazdą na benzynie

Postprzez drewnom » 17 sty 2014, o 11:07

Witam. Posiadam golfa III 1.8i 75km AAM. Jest w nim gaz, ale problem mam z benzyną i dlatego piszę tutaj.

Jakiś czas temu wysiadła pompka paliwa. Kupiłem drugą używaną (mechanik sprawdził i miał zakładać) ale chodziła 20min... To pojechał on i dali mu drugą. Okej pompka chodzi. Wczoraj brakło mu gazu to na benzynce przejechałem około 6-7km bez problemu.

Dziś problem bo gaśnie gaśnie.. To do mechanika, sprawdziliśmy że pompka chodzi, paliwo daje, ciśnienie dobre, na komputerze błędy skasowane (był czujnik halla i coś z przepustnicą).
Nadal nic.

Na gazie chodzi idealnie, na benzynie trup. Ziomek mówi, że to może być wtrysk, ale nie ma pewności i zostawiłem mu auto żeby szukał błędu.

Co wy o tym myślicie ??



(nie wiem czy to istotne, ale on uznał że może być)
Kontrolka od ręcznego - raz świeci, raz nie, a nawet jak świeci to nie tak mocno tylko zawsze takie słabsze światełko - powiedział, że to też nie dobrze bo to może gdzieś zwarcie jest.

[ Dodano: 2014-01-17, 12:53 ]
No to powiedział mi że wtrysk padł. Membrany twarde są.

Do ziomka mam zaufanie bo od kilku lat mi pojazdy robi. Ale powiedzcie czy to na pewno to.


I ile kosztuje taki wtrysk, może ktoś ma na sprzedaż lub wie jakiegoś zaufanego sprzedawcę ???
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz

Problem z jazdą na benzynie

 

Postprzez pablomed » 17 sty 2014, o 19:55

wtrysk niema takich membran które robią się twarde, jest jedna membrana od regulatora ciśnienia paliwa która może pęknąć ale wtedy wtrysk jest zalewany benzyną. Jakieś 150 za cały wtrysk na szrocie, zwykle są na każdym większym
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez pietrasiak2 » 18 sty 2014, o 08:53

drewnom napisał(a):(był czujnik halla i coś z przepustnicą)

Zależy co ? Czego dotyczył ten błąd?
drewnom napisał(a):Kontrolka od ręcznego - raz świeci, raz nie, a nawet jak świeci to nie tak mocno tylko zawsze takie słabsze światełko - powiedział, że to też nie dobrze bo to może gdzieś zwarcie jest.

Zobacz czujnik(włącznik) ręcznego ten w tunelu 90% to on łapie zwarcie
:-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez drewnom » 19 sty 2014, o 21:07

Czyli ta membrana albo pęka albo działa normalnie, tak ??
Avatar użytkownika
drewnom
Badacz tematu
 
Posty: 245
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 18:14
Lokalizacja: Przedecz


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości