Problem z cieknącym paliwem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem z cieknącym paliwem

Postprzez gibek. » 22 lip 2012, o 14:09

Witam, posiadam Golfika 3 AFT + LPG i mam problem. Niekiedy w samochodzie czuć zapach paliwa, prawdopodobnie spowodowany jakąś usterką. Niżej dam zdjęcia jak to wygląda, jakie części by mnie interesowały. Prosiłbym o podpowiedź gdzie coś takiego zdobyć, bo już nie mam cierpliwości do tego autka. Z góry dziękuję.
Jeśli zły dział proszę o przeniesienie.

http://www11.zippyshare.com/v/63230930/file.html
gibek.
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lip 2012, o 14:02
Lokalizacja: Jasło

Problem z cieknącym paliwem

 

Postprzez pablos » 23 lip 2012, o 10:12

Powąchaj dokładnie i zoabcz skąd leci paliwo ale wnioskuje że spod maski więc należy sprawdzić przewody paliwowe od filtra paliwa który znajduje się pod obudową filtra powietrza do listwy wtryskowej i zobaczyc skad saczy sie paliwo,ale na drugim zdjeciu widac ze koniec dolnego przewodu idacy do podstawy listwy wtryskowej jest nieszczelny. Jeżeli chcesz wymieniac to co zaznaczyłeś na drugim zdjeciu to musisz razem z cała listwą wtryskową która jest dostępna na allegro.
Napisz jaka masz instalacje lpg i dlaczego chesz wymieniac odmę razem z rurką od układu dolotowego, jest minimalnie rpzerobiona i u dołu sklejona taśmą? Widzę po zdjeciach ze jakoś strasznie Ci się autko poci olejem. Ile dolewasz oleju?
pablos
Czytacz
 
Posty: 77
Dołączył(a): 9 sty 2012, o 01:18
Lokalizacja: Chełm

Postprzez pietrasiak2 » 23 lip 2012, o 10:57

A może masz problem ze złym spalaniem jak piszesz , że niekiedy . A nie występuje to może po tankowaniu? :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez gibek. » 23 lip 2012, o 12:56

Aktualnie samochód jest w trasie, więc nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie. Paliwa nie ma za dużo w baku bo jeżdżę na LPG. Instalacja ma już ponad 10 lat, więc za nowa nie jest. Więcej informacji podam wieczorem. :)
gibek.
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lip 2012, o 14:02
Lokalizacja: Jasło

Postprzez pablomed » 27 lip 2012, o 23:03

To okrągłe to regulator ciśnienia paliwa, zdejm z niego ten wężyk od góry z opaską - nie może w nim być benzyny, jeśli jest - to to jest przyczyna i regulator do wymiany
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości