Problem Golf III 1.4 ABD

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Problem Golf III 1.4 ABD

Postprzez Rybcia » 9 sty 2014, o 00:12

Witam wszystkich
Mam taki problem z moim golfikiem polegający na tym że podczas przyspieszania nie zależnie od biegu gdzieś tak od 2-3 tyś. obrotów silnik potrafi się przydławić i spadają obroty po wdepnięciu gazu do końca szarpnie przyksztusi się ale jedzie jak powinien to samo jak odejmę i dodam z powrotem gazu to też się odmuli i jedzie .
Może ktoś wie czym powyższe objawy mogą być spowodowane

Wymieniłem już :
przewody wysokiego napięcia
kopułke i palec
podmieniłem monowtrysk na drugi i pompkę paliwa ale bez zmian
filtr paliwa niedawno wymieniany
świece czyste ceglate

Z góry dziękuję za pomoc
Rybcia
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:13
Lokalizacja: Elbląg

Problem Golf III 1.4 ABD

 

Postprzez pietrasiak2 » 9 sty 2014, o 08:46

Zacznij od resetu ECU i" naucz silnik kroków" czyli odpal i niech silnik pracuje do momentu włączenia się wiatraka chłodnicy ważne nie tykaj w tym czasie pedału gazu. Daj znać co po tym resecie. :-)
To tak na początek
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Rybcia » 9 sty 2014, o 11:33

Odlaczylem akumulator na całą noc i rano zrobiłem tak jak pisałeś auto falowało na obrotach później byłem się przejechać i problem ten sam . Kompa podłączyłem i zero błędów
Rybcia
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:13
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez pietrasiak2 » 9 sty 2014, o 12:05

drugi test sprawdź szczelność układu zasilania powietrzem. wypnij wtyczkę z czujnika cieczy , zrób reset, odpal . Silnik powinien mieć 1100 rpm , jeśli nie zacznie równo pracować to najprawdopodobniej układ przepystnicy będzie do regulacji. Co jeszcze może powodować nierówną pracę to przypchany układ wydechowy po prostu silnik się dusi :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Rybcia » 9 sty 2014, o 16:04

układ powietrza wydaje się być szczelny .
Zrobiłem tak jak pisałeś z tym czujnikiem po odpaleniu obroty utrzymywały się na wysokości 1200 obrotów przez pare minut chodził ładnie ruwniutko lecz po 10 - 15 minutach obroty zeszły do 800 i pochwili zaczoł wariować i zgasł .
Więc to może być wina przepustnicy ?
Rybcia
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:13
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez pietrasiak2 » 9 sty 2014, o 16:32

Ja bym przyjrzał się tłumnikom i katowi jak masz :-)
Avatar użytkownika
pietrasiak2
Members
 
Posty: 2043
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 09:52
Lokalizacja: stryków

Postprzez Rybcia » 9 sty 2014, o 17:41

katalizatora nie ma. Wydech jest czysty bo go od czasu do czasu przegazuje żeby go przedmuchać .
Sprubuje jeszcze tą przepustnice podmienić bo znalazłem w garażu drugą jak podmienie to napiszę co się dzieje dalej .
A tak po zatym to dzięki za zainteresowanie i pomoc :)

[ Dodano: 2014-01-09, 19:42 ]
podmieniłem przepustnice i nic tak samo jak było już nie wiem co go boli :( chyba jednak trza będzie odwiedzić mechanika :(. chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł to bym był wdzięczny
Rybcia
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:13
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Andreew » 10 sty 2014, o 17:36

witajcie mam problem z moim golfikiem 1.4abd nigdy nie narzekałem na prace tego silnika u mnie dlatego pisze co mi sie przytrafiło historia zaczyna sie rano pojechałem do miasta załatwiłem co trzeba wskoczyłem jeszcze do sklepu i odjechałem a tu za pare sekund golf ciezko idzie puszczam gaz zdechł odpalam i jedzie ale bardzo mocno szarpie silnikiem mysle sobie ze wymienie uszczelke pod wtryskiem efekt marny podmieniłem swiece nic podmieniłem kopołke aparat zapłonowy czujnik temperatury kable krokowca wyczyscilem przepustnice i nic dalej nic golf chodzi bardzo nierowno zmierzylem tez kompresje 12.5 12 10.5 10 jak go odpalam to bardzo ładnie chwyta tak jak zawsze zreszta i zaczyna nim szarpac juz niewiem co to moze byc pekniety kolektor ssacy tps? prosze o opinie

[ Dodano: 2014-01-12, 18:15 ]
cały monowtrysk został przełozony i dalej to samo Panowie co to moze juz byc wszystkie usterki układu elektrycznego zostały sprawdzone i na zadna opcje zamiay czego kolwiek nic nie uległo zmnianie.. na dodatek czuc dosc ostry zapach spalin i tak jak by z kolektora wydechowego słychac takie niekontrolowane wydmuchy spalin i z rury wydechowej słychac poprostu przerwy w wydmuchu nie ma jednolitej pracy i jeszcze autko zaczło dosc sporo spalac benzynki miałem full przed usterka a tu juz pierwsza kreska opadła prosze o pomoc golfem nie smigam bo to nie ma sensu i nie ma go po co meczyc i swego portwela prosze o pomoc
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez miras2020 » 21 kwi 2014, o 09:33

Witam, mam ten sam problem co kolega Andrew. Może ktoś poradzi co sie dzieje ?? mi też auto muli od 2-3 tys obrotów, zaczeło się większe spalanie i wyraxny zapach spalin raz za czas. jak równiez spadające obroty.
miras2020
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 kwi 2014, o 09:30
Lokalizacja: Libiąż

Postprzez Andreew » 21 kwi 2014, o 11:27

Witaj powiem co było usterka w moim przypadku zawory wypalone ktos kiedys robił głowice i załozył po jednej sprezynie a powinny byc dwie i za słabo dociskało zawor do głowicy i wypaliły sie zawory przez ssacy uciekały spaliny. kupiłem głowice zregenerowałem załozyłem i co? dalej to samo zdjolem głowice i tłoki sobie bardzo luzno latały na boki ale zmieniłem silnik i jezdzi był sprawdzony na gwarancji po 14 na kazdym cylindrze i wszystko było juz ok
Andreew
Czytacz
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 12:32
Lokalizacja: okl

Postprzez Rybcia » 11 maja 2014, o 17:55

Witam
Też długo się borykałem z tym moim golfikiem aż do pewnego razu jak grzebałem przy nim i odpiąłem sąde , której zapomniałem podpiąć z powrotem . Pojechałem się przejechać i mój problem ustał golfik się zbiera i się co najgorsze nie dusił później się skapnąłem że sonda jest odłączona i ją podłączyłem spowrotem to problem powrócił . Więc wymieniłem sąde , akurat kumpel kasował golfika więc wykręciłem od niego i śmiga jak trza :D .
Dziękuję wszystkim za pomoc .
Pozdrawiam
Rybcia
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 kwi 2013, o 17:13
Lokalizacja: Elbląg


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości