poranny problem z odpaleniem

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

poranny problem z odpaleniem

Postprzez dr4g0n79 » 1 lis 2007, o 10:02

Witam !

Potrzebuję pomocy mam golfa 3 1,8 benzyna + gaz. Od 3 dni mam problem z odpaleniem go rano. Wieczorem zauważyłem, że mam przebicia na kablach zapłonowych nie są to jakieś duże przebicia ale jednak są. Czy to może być przyczyną - dzieje się tak tylko rano później nawet jak auto postoi kilka godzin to nie ma problemu z odpaleniem. Jeżeli są to kable to dlaczego tylko rano są problemy???

Pozdrawiam
dr4g0n79
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:55
Lokalizacja: Znajomy

poranny problem z odpaleniem

 

Postprzez bąku » 1 lis 2007, o 12:11

Jeżeli są to kable to dlaczego tylko rano są problemy???


bo jest wilgotno, wymień kable stary
pierwszego dnia było powietrze
drugiego dnia powstał volkswagen
bąku
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 3 lip 2007, o 10:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bemo24 » 1 lis 2007, o 12:56

nowe kable i świece i bedzie dobrze.miale mtak samo jak ty jak kupilem autko tylko ze nie wymienialem kabli bo bylo dobre ale wymienilem świece.pozdrawiam
bemo24
 

Postprzez dr4g0n79 » 1 lis 2007, o 22:34

Własnie, że świece są OK. Inna sprawa to to że nie działa mi wskaźnik temperatury i najprawdopodobniej może to być sprawa czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Jeżeli dobrze się oriantuję to ma to wpływ na włączenie automatycznego ssania przy niskich temp. Myślicie, że to może być przyczyną. Aha czujnik jest czteropinowy na allegro sprawdzałem dużego wyboru nie ma i coś tam znalazłem ale nie jestem pewien na 100% czy akurat będzie mi pasować. Czy macie może jakieś namiary na sklepy internetowe, gdzie dostałbym taki czujnik, jeżeli tak to proszę o linki

Pozdrawiam
dr4g0n79
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 lis 2007, o 09:55
Lokalizacja: Znajomy

Postprzez bemo24 » 7 lis 2007, o 22:21

dobrze napisales na czujniku sa kabelki i jeden z nich odpowiada wlanczaniu automatycznego sania.sprawdz czy sie jakis nie oderwal a jak nie to wymien czujnik.okolo.20zł napewno masz kable do wymiany i sprawdz kabelki w czujniku.ja tez mam czteroppionowy czujnik.fakt ze go kupilem w sklepie ale niczym sie nie rozni tym co jest na allegro.pozdrawiam.jak dojdziesz do ladu to napisz co bylo nie tak:)
bemo24
 


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 18 gości