Pompa paliwa

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Pompa paliwa

Postprzez szymekk » 5 lut 2017, o 17:06

Witam. Zacznę od tego że silnik to 1.6 75km monowtrysk AEA. Problem jest taki że dziś auto nie chciało za cholere odpalić. Jeszcze wczoraj wszystko było okej a dziś już nie odpala. I teraz tak. Obstawiam pompę paliwa. Wcześniej gdy jeszcze wszystko było okej, gdy miałem gdzieś trochę poniżej pierwszej kreski za czerwonym polem było tak że auto albo odpalało na dwa razy albo odpalało i gasło ale za drugim odpaleniem wszystko było okej i jechało bez problemu. Teraz paliwa jest właśnie troszkę poniżej tej pierwszej kreski i właśnie obstawiam że to ta nie szczęsne pompa padła już na amen i nie chce zaciągnąć tego paliwa. Czy to faktycznie może być pompa, czy jednak szukam całkowicie nie tam gdzie trzeba? I jeżeli już to jest ta pompa to czy mógłbym wrzucić pompe z 2E 3 barową i liczyć na przyrost mocy czy bardziej na spalania 100/100 i nic więcej?
Dzięki za pomoc i pozdrawiam!
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Pompa paliwa

 

Re: Pompa paliwa

Postprzez jaroszy » 5 lut 2017, o 22:09

ale słychać pompę jak podaje paliwo , tak?
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: Pompa paliwa

Postprzez szymekk » 5 lut 2017, o 22:38

tak. Wcześniej go przepchnąłem trochę dalej na placu bo chciałem innym autem wyjechać i tak go zostawiłem. Jakąś godzinę temu odpalił do strzału, wydaje mi się że dlatego że teraz stoi na równym, choć w sumie wcześniej był tylko minimalnie wyżej z prawej ale to naprawdę minimalnie. Tego paliwa jest tak między pierwszą a drugą kreską i nie wiem teraz czy on jest taki czuły czy to faktycznie ta pompa albo może smok się zapchał.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pompa paliwa

Postprzez Misiek1994 » 7 lut 2017, o 13:42

Raczej to że stoi krzywo nie ma wpływu na odpalanie. Weź kogoś do sprawdzenia czy za każdym razem po przekręceniu kluczyka pompa pcha paliwo, powinna przy każdym przekręceniu podessać sobie, być może raz działa raz nie. Druga sprawa, wyczyścić smoka zawsze możesz, to nie zaszkodzi, ale jak mocno brudny to wyczyść zbiornik, będzie na zaś :)
Avatar użytkownika
Misiek1994
Badacz tematu
 
Posty: 354
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 21:54
Lokalizacja: Przemyśl/Torki
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4 ABD
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Pompa paliwa

Postprzez jaroszy » 8 lut 2017, o 13:06

może to nie pomoże ale żadko kto wymienia filtr paliwa, może była w nim woda i przymarzła
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości