Pomocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Pomocy

Postprzez gac27 » 3 lis 2007, o 18:44

Witam proszę o pomoc W moim golfie 1.4 92r przy porannym rozruchu słychać dziwne
buczenie, wycie szczególnie gdy temperatura otoczenia jest niska najbardziej w zimie
Po zapaleniu i odczekaniu np 2 minuty albo po zwiększeniu obrotów cichnie
Podobne odgłosy zauważyłem dzisiaj po wymianie filtra oleju i oleju gdzie dolałem 3 litry i go zapaliłem Wydaje mi sie że pasek alternatora jest dobrze naciągnięty Wspomagania nie mam
gac27
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 17:59
Lokalizacja: Mielec

Pomocy

 

Postprzez MarcinKowalczuk » 3 lis 2007, o 19:57

Witam,
Miałem podobnie po zapaleniu silnika słyszałem świst, zgrzyty, czasem chrobotanie okazało się że to alternator oddałem go do naprawy wymienili co nieco w nim zapłaciłem 180zł i teraz jest ok tak było w moim przypadku. Rano jak będziesz odpalał autko po nocy to odpal podnieś maske i przyłuż ręke na alternator i wyczuj czy nic w nim nie chrobocze to da się łatwo wyczuć jak już to zrobisz to daj znać czy to to, ale zrób to koniecznie po paro godzinnym postoju najlepiej właśnie rano. Pozdro
MarcinKowalczuk
Czytacz
 
Posty: 86
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ted3 » 4 lis 2007, o 09:19

Zdejmij pasek zalternatora i wtedy na chwilę uruchom silnik .Jeżeli buczenia nie będzie to wiesz w czym problem
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez gac27 » 4 lis 2007, o 12:08

Przyłożyłem rękę na alternatorze nie wyczułem żadnych wibracji
gac27
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 17:59
Lokalizacja: Mielec

Postprzez ted3 » 4 lis 2007, o 14:26

Taka ocena nie jest miarodajna
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez dziabi3 » 5 lis 2007, o 21:37

hej
kolego mam taki sam motor jak ty i te odgłosy pochodza od zaworów z olejowym kasowaniem luzu.

to nic strasznego a tak naprawde normalne , silnik ma prawo przez jakis czas dziwnie buczec rano jak jest zimny lub długo nie odpalany.

Bierze sie to z tad ze spada cisnienie oleju na zwaorach co jest naturalne i własnie ten buk to uzupełnianie cisnienia na zaworach.

równierz po wymianie oleju moze cos takiego nastapic poniewarz spusciłes olej i napewno przez jakis czas stał.

w instrukcji jezeli sie nie myle pisze ze buk ma prawo byc słyszalny nawet do 2 minut ale z malejąca słyszalnąscia i moze nastąpic podczs ponownego rozruch juz po 30 minutach (czyli był postuj 30 minut) bo tyle trwa spadniecie cisnienia do stanu kiedy sie ponownie bedzie musiało uzupełnic

Pamietaj ze w tym stadium nie wolno robic przegazówek bo jest to nie korzystne dla systemu olejowego zaworów.

Ale pomysł z alternatorem jest tez moze trafny.
NAjlepiej wez 13 stke poluzuj dwie sruby na alternatorze i wez jakis pret zaprzyj sie o alternator a podstawe alternatora i nacisnij a pasek sie poluzuje i zdejmij go i pokrec lekko kołem pasowym alternatora i jak usłyszysz takie gragolenie lug gruchotanie to znaczy ze i mogą byc juz zurzyte łozyska a i porusz kołem pasowym do góry i naduł i sprawdz luz łozysk poprzeczny.
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez gac27 » 5 lis 2007, o 22:24

Dzięki opis buczenia, wymiany itd. sie zgadza Sprawdze dokładniej alternator Zauważyłem że po nocy (jeszcze nie ma mozów) przy rozruchu zawory dużo głośniej słychać niż dawniej Robi się ćiszej dopiero po 3 moze 5 minutach pracy silnkika Czy to nie za długo?
gac27
Berbeć
 
Posty: 10
Dołączył(a): 3 lis 2007, o 17:59
Lokalizacja: Mielec

Postprzez dziabi3 » 6 lis 2007, o 00:37

tez to zauwarzyłem ze głosniej chodzą zawory jak jest zimny jesienią

ale to normalka

warzne zeby nie waliły jak jest ciepły

trzymaj sie terminów wymiany płynów i czesci a bedzie ok

a tak wogule silniki 1.4 są fajne ja jestem zadowqolony niby 60 koni ale sie buja ładnie
Średnie spalanie 7,5>8l lpg /5,8l pb
dziabi3
Members
 
Posty: 513
Dołączył(a): 10 wrz 2007, o 20:40
Lokalizacja: ewewefwef

Postprzez nera » 19 lis 2007, o 01:58

To i ja słysze zawory po odpaleniu ale po krótkiej chwili zanika
nera
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 01:31
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Postprzez bartsquad » 30 lis 2007, o 18:27

ja tez mam taki problem ostatnio ale mi po jakiś 5s od odpalenia samochodu klekot zanika
bartsquad
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 paź 2007, o 19:37
Lokalizacja: Bratucice


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości