plastikowy korek w ABD

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

plastikowy korek w ABD

Postprzez piotrekb83 » 8 cze 2010, o 21:51

dzisiaj przy swoim silniku ABD zauważyłem plastikową zatyczkę a pod nią otwór, który jak się domyslam powinna zatykać. Gdzie to jest? jest kopulka, pod nia gumowe weze wchodzą do silnika a pod nimi własnie ten otwor. Co najwazniejsze to jest otwarty i jak silnik pracuje to widać przez niego jakies szybko poruszajace sie elementy.

Pytanie zatem czy ktos wie co to za otwor i najwazniejsze czy moze pozostac otwary?
Avatar użytkownika
piotrekb83
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 kwi 2009, o 09:50
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

plastikowy korek w ABD

 

Postprzez Goral1985 » 8 cze 2010, o 21:57

kolego to jest otwor do ustawiania zaplonu!!! pod nim kreci sie kolo zamachowe:) na krotka chwile moze byc otwarte ale lepiej poszukaj uzywki na szrocie albo allegro koszt nie duzy :-) bo jakis syf ci sie tam dostanie i problem ze sprzeglem bedzie :-(
Avatar użytkownika
Goral1985
Badacz tematu
 
Posty: 300
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 19:48
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez piotrekb83 » 8 cze 2010, o 22:04

z korkiem nie ma problemu, bo on jest zamocowany do otworu, poprostu nie jest wsadzony. Ale skoro mowisz zeby zatkac to tak zrobie. Dzieki za blyskawiczna odpowiedz!
Avatar użytkownika
piotrekb83
Czytacz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 8 kwi 2009, o 09:50
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Postprzez huckelberry » 13 cze 2012, o 22:27

Czy z tego otworu może lecieć olej?? bo mam problem ze nie mam tego korka:/ i nigdzie nie mogę go dostać, i mam tez pytanie gdzie moge znaleźć taki korek, czy ma on jakaś nazwę??
huckelberry
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 19:33
Lokalizacja: stargard szczewciński

Postprzez K@mil » 14 cze 2012, o 17:12

huckelberry napisał(a):Czy z tego otworu może lecieć olej?? bo mam problem ze nie mam tego korka:/ i nigdzie nie mogę go dostać, i mam tez pytanie gdzie moge znaleźć taki korek, czy ma on jakaś nazwę??
\


U kumpla pasował korek od taniego Wina :P
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez huckelberry » 15 cze 2012, o 12:40

Ha HAHA od wina raczej się nie nadaje jak wleci tam jakiś syf to spory koszt, znalazłem 2 takie korki na szrocie, jakby ktos potrzebował mam jeden w zapasie.
pozdrawiam
huckelberry
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2012, o 19:33
Lokalizacja: stargard szczewciński

Postprzez K@mil » 16 cze 2012, o 15:36

huckelberry napisał(a):Ha HAHA od wina raczej się nie nadaje jak wleci tam jakiś syf to spory koszt, znalazłem 2 takie korki na szrocie, jakby ktos potrzebował mam jeden w zapasie.
pozdrawiam


Jak ktos zalozy go w głową, delikatnie przytnie to bedzie lepiej sie trzymał niż oryginał :wstyd:
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 25 gości