PILNE pękła linka sprzęgła przy skrzyni biegów

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Postprzez Pajdus » 31 maja 2012, o 09:41

hehe ale 1 to znaczy to od góry czy od dołu ??
Pajdus
Pajdus
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 18:46
Lokalizacja: wlkp

 

Postprzez Paweu » 31 maja 2012, o 11:10

od góry
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Pajdus » 31 maja 2012, o 15:53

no wiem że guma tym jajowatym otworem wchodzi od dołu ale nie wiem jak te blaszki idą i ta blaszka pod grzybek idzie pierwsza czy na sam dół i tym zagiętym bolcem w stronę silnika czy do koła ??
Pajdus
Pajdus
Badacz tematu
 
Posty: 323
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 18:46
Lokalizacja: wlkp

Postprzez trollu » 1 cze 2012, o 01:01

napisałem Ci kolejność. wkładasz gumę, od dołu zakładasz tą blaszkę z otworem, te blaszki po bokach mają "objąć" gumę. na koniec zakładasz tą blaszkę z wycięciem, okrągłym wybrzuszeniem do góry, ma ono wejść w otwór w pierwszej blaszce
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez coolhandLuke » 3 sty 2014, o 19:04

witam
potrzebuje tez pomocy z tym mocowaniem gdyż mi wypadło. Kupiłem nowy zestaw, mam w nim tylko jedną blaszkę, chyba tą na spód. Problem polega na tym że nie da sie naciągnąć linki tak, aby założyć tą gumkę i blaszkę, po prostu linka jest za krótka, czy ktoś zna jakiś sposób przedłużenia jej, podejrzewam że to jakaś banalna sprawa. proszę o pomoc

[ Dodano: 2014-01-04, 13:01 ]
moja linka wygląda jak ta na dole - http://img179.imageshack.us/img179/5526/dsc00014qz5.jpg
Avatar użytkownika
coolhandLuke
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:36
Lokalizacja: opo

Postprzez trollu » 4 sty 2014, o 16:00

jeżeli masz dobrą linkę to nie opcji żeby nie siadło. spinasz bez problemu linkę na łapie o odbezpieczasz samoregulator. ja też miałem problemy z założeniem linki bo sprzęgło było do wymiany - chodziło tak ciężko że był problem z podniesieniem łapy. kolejna sprawa to sprawdź czy linka się gdzieś nie zawiesiła pancerzem - w ścianie grodziowej o na uchu na skrzyni, wszędzie musi siedzieć tak jak powinna
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez coolhandLuke » 4 sty 2014, o 16:21

Linka jest dobra. "odbezpieczam samoregulator" - niestety nic mi to nie mówi, pewien mechanik z wieloletnim stażem próbował mi ta linkę jakoś przedłużyć, niestety zadanie go przerosło, wystraszył się i dosłownie uciekł. Sprzęgło jest świeżo po wymianie. A propo tego czy linka sie gdzieś nie zawiesiła i czy "siedzi jak powinna" to też trudno mi osądzić jestem totalnym mechanicznym laikiem, i o ile to możliwe prosiłbym o w miarę dokładne wytłumaczenie jak przysłowiowej "babie". Bardzo dziękuje za zainteresowanie moim kłopotem
Avatar użytkownika
coolhandLuke
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sty 2014, o 17:36
Lokalizacja: opo

Postprzez trollu » 4 sty 2014, o 20:56

na foto które wrzuciłeś są 2 linki, na górze z manualną regulacją a na dole z samoregulatorem. na foto widać rozpięty sameregulator - jeżeli u Ciebie też jest rozpięty to nie ma szans założyć takiej linki, nie wiem co masz na mysli pisząc że mechanik próbował ją przedłużyć, jeżeli rzeczywiście tak było to zmień mechanika.
Teoretycznie linka z rozpiętym samoregulatorem jest do wywalenia ale w praktyce da się go spiąć ponownie. pisałem już o tym kiedyś, nieco problematyczne zadanie ale da radę.
tutaj masz foto jak wygląda linka "do założenia" ze spiętym samoregulatorem. ten biały plastik to zabezpieczenie, widać ściśniętą harmonijkę na sprężynie.
Obrazek
co do "zawieszenia się" linki - tutaj masz foto jak powinna leżeć linka na uchu skrzyni, jeżeli gdzieś się zahaczyła pancerzem albo coś pod nią podeszło to linka nie będzie leżeć jak powinna.
Obrazek
tak samo powinna dobrze przylegać do ściany grodziowej
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości