Pedał gazu ucieka spod nogi

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

Pedał gazu ucieka spod nogi

Postprzez deusiwo » 9 sty 2013, o 20:10

Siemanko. Często podczas jazdy, jak popuszczę troche nogę z gazu to czuję jak pedał sam "chodzi" tam i z powrotem.. Czym to może być spowodowane?
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Pedał gazu ucieka spod nogi

 

Re: Pedał gazu ucieka spod nogi

Postprzez K@mil » 9 sty 2013, o 20:13

deusiwo napisał(a):Siemanko. Często podczas jazdy, jak popuszczę troche nogę z gazu to czuję jak pedał sam "chodzi" tam i z powrotem.. Czym to może być spowodowane?


Trzeba obejrzec jak wyglada linka przy silniczku krokowym oraz jak chodzi sam silniczek krokowy, bo moze byc ze to wlasnie jego wina
Avatar użytkownika
K@mil
POMOCNIK
POMOCNIK
 
Posty: 4895
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 19:15
Lokalizacja: NDZ/CT

Postprzez pablomed » 9 sty 2013, o 20:15

deusiwo napisał(a):Czym to może być spowodowane?
to może być norma - silniczek krokowy podnosi w ten sposób wolne obroty do własciwych. Pytanie czy opórcz tego coś się nie dzieje, np czy wolne obroty nie falują albo czy pedał nie chodzi w czasie jazdy z częciowo wciśnietym gazem - wówczas jak kolega wyżej napisał.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez deusiwo » 9 sty 2013, o 20:38

Np. czasami podczas jazdy popuszczam gazu przed zakrętem dajmy na to, ale trochę trzymam to czuję jak mi pedał ucieka, nie zawsze ale czasem to czuć. Na wolnych obrotach sporadycznie pofaluje i tak dziwnie "pryka" (opisałem to w tym http://www.golf3.pl/topics9/dziwna-prac ... t52898.htm temacie),wrażenie mam że te wszystkie dolegliwości powiązane są ze sobą :P
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez trollu » 10 sty 2013, o 18:36

coś nie tak z układem przepustnicy - jak napisał K@mil, linka musi się blokować. mój wuj też tak miał w cordobie, strasznie irytujące uczucie jak przy spokojnym ruszaniu nagle robiło się powietrze pod prawą nogą
Sarkazm - ponieważ strzelanie do idiotów jest wciąż nielegalne.
Avatar użytkownika
trollu
VIP
 
Posty: 2503
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 13:03
Lokalizacja: SKL/Cz-wa
Rocznik: 0
Silnik: byl ADY jest M52TUB28
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: kombi

Postprzez deusiwo » 1 cze 2013, o 13:55

Sorki za odkop, ale dopiero teraz do tego zajrzałem, nie ściągałem tego całego, bo potrzebowałem auta na drugi dzień, ale zdjąłem ten plastik i tam było wszystko czyste, przepustnica luźno chodzi, linka też raczej okej i nie wiem co by z tym mogło być :/ dodam, że od zakupu auta wydaje mi się jakby silnik trochę osłabł, czasami jade i po obrotach i odgłosie silnika by sie wydawało że powinienem jechać szybciej, a strasznie sie wlecze..
Avatar użytkownika
deusiwo
Members
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 9 wrz 2012, o 19:55
Lokalizacja: Wisła
Rocznik: 95
Silnik: ADZ
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości