osprzet

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych.

Moderator: Moderator

osprzet

Postprzez rafal9119 » 5 sty 2012, o 17:23

witam mam takie pytanie odnosnie- co moze miec wpływ na długie krecenie i czasem odpali ,strzeli i zganie. czujnik stukowy , lub cos innego???????? nie piszcie tylko ze swiece,przewody ,i filtry bo to wymienione. oki. dzieki
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

osprzet

 

Postprzez Lucek777 » 5 sty 2012, o 22:36

Witam
O przewodach nie piszę ;) . Ale ja sprawdził bym kopułkę , palec i wyczyścił . (chyba że to sprawdzałeś)
miałem taki objaw w Mk2 myślałem że rozrząd sprawdzałem 2 razy aż doszedłem do tego że palec jest uszkodzony i obraca się na wałku .No i dwa dni temu znajomy miał taki efekt w ibizie , podejrzewając kopułkę lub palec rozebrałem do wyczyszczenia , okazało się że węglik który znajduje się na środku kopułki nie posiadał sprężynki, wepchnięty przez kogoś do czasu gdy dotykał palca było dobrze .Dzień wcześniej zakupiliśmy razem to auto i osobiście nim wracałem a na drugi dzień taki numer .,kręcenie strzały itp. Po wymianie kopułki i palca wszystko ok jak dzień wcześniej.
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal9119 » 6 sty 2012, o 09:04

kopułkę i palec czysciłem. dobra jest. a mogło byc tak ze sie zapłon przestawił???
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez Lucek777 » 6 sty 2012, o 15:05

Szukać należy wszędzie nawet najlepsi popełniają błędy i mogą być np zamienione przewody . Lub tak jak piszesz przestawiony zapłon , przeskok paska rozrządu o 1 ząbek itp.Najlepiej sprawdzić znaki rozrządu , i kolejność kabli jeśli będzie ok proponował bym podłączyć pod kompa
wyeliminuje to czujniki.Odłącz akumulator na 10 min to też czasem pomaga .Postaraj się na spokojnie przeanalizować co robiłeś kiedy to się stało .
Ja pewnego dnia zobaczyłem to czego nikomu nie życzę kontrolkę oleju co bym nie robił 2 tys obrotów i się zapalała oraz piszczała cały dzień walki 50 zł czujniki i bez efektu , aż usiadłem pomyślałem co robiłem dzień wcześniej , a mianowicie wycinałem jakąś domatorską instalacje i opuszczałem delikatnie skrzynkę bezpieczników .więc zanurkowałem okazało się że dwie kostki delikatnie się wypięły.Naprawa 2 min. 3 czujniki mam na zapas :-) .

Może ktoś z forum mieszka w twojej okolicy i ma interfejs diagnostyczny.

Sprawdź czy jest paliwo, widziałem auto wskazujące ilość paliwa ponad rezerwę a niestety dla niego to już był brak.Podczas kręcenia i nieodpalania powinieneś czuć paliwo że się zalewa.

Wszystko co piszę to domysły bo niestety nie ma to jak stać obok pojazdu .

Powodzenia.
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal9119 » 6 sty 2012, o 16:20

raczej wiesz troche długo pokreci i odpali a tak to normalnie jezdzi. nic nie grzebałem przy aucie to sie z dnia na dzień stało. . juz chyba wszystko sprawdziłem i to pewnie przepustnica bedzie. nawet nie raz z rana po odpaleniu 2 tys wskoczy i tak trzyma az sie rozgrzeje.
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI

Postprzez Lucek777 » 6 sty 2012, o 18:31

Aha , nie skumałem że odpali i wszystko ok , fakt to może być przepustnica ( tps )
Avatar użytkownika
Lucek777
Gaduła
 
Posty: 522
Dołączył(a): 18 paź 2009, o 04:34
Lokalizacja: LODZ
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez rafal9119 » 6 sty 2012, o 19:14

no własnie he .pkt poleciał
MĄDRA SOWA RADZI: LEGALIZOWAC I SADZIĆ!!!!
rafal9119
Members
 
Posty: 943
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 19:26
Lokalizacja: Pisz- NPI


- - -



Powrót do Silniki benzynowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 32 gości